7 ознак, які можуть свідчити про нестачу вітаміну В12 в організмі

Дефіцит поживних речовин – це проблема, яка часто ігнорується, незважаючи на те, що він може викликати неприємні симптоми кожного дня. Візьмемо, наприклад, вітамін В12. Дієтолог знаменитостей Ружута Дівекар каже, що дефіцит вітаміну В12 є досить поширеним явищем, особливо у людей похилого віку, пише Жіночий світ.

Цей мікроелемент необхідний для здорового функціонування мозку, вироблення еритроцитів і підтримки здоров’я нервової системи. Дефіцит вітаміну В12 часто зустрічається у людей, які перенесли операцію або тих, хто в тривалий час зловживав антацидами через печію.

Існують певні ознаки та симптоми, які можуть попередити вас про нестачу вітаміну В12 в організмі. Ось деякі з них:

Затуманеність розуму. Вітамін В12 необхідний для здорового функціонування мозку. Якщо вам його не вистачає, ви можете мислити не так ясно, відчути погіршення пам’яті та концентрації.

Поява виразок у роті. Виразки на яснах або язику можуть бути ознакою дефіциту вітаміну В12, анемії або навіть іще серйозніших проблем зі здоров’ям. Такі ранки можуть з’являтись самі по собі, але потрібно уникати зловживання гострими спеціями, таких як перець чилі, оцту і навіть цитрусових, якщо ви часто їх помічаєте.

Загальна слабкість. Якщо ви постійно відчуваєте нестачу енергії та слабкість, справа може бути у дефіциті вітаміну В12. Він може змусити вас постійно відчувати втому та навіть запаморочення.

Вам увесь час холодно. Низький рівень вітаміну В12 може призвести до зменшення кількості здорових еритроцитів, необхідних для транспортування кисню до вашого тіла. Це може спричинити тремтіння та змусити вас відчувати холод, особливо в руках та ногах.

Нерівне серцебиття. Ви можете відчути, як ваше серце раптово пропускає удар, або ж починає битись дуже швидко без видимих причин.

Нездорове старіння. З віком нестача вітаміну В12 позначатиметься на вашому здоров’ї все сильніше. Також знижується здатність його засвоювати. Це може призвести до анемії, пошкодження нервів, перепадів настрою та інших серйозних проблем.

Запори. Дефіцит вітаміну В12 може призвести до втрати апетиту, втрати ваги, а також запорів.

Ви можете отримати необхідну дозу вітаміну В12, якщо ваш раціон буде включати ситні та поживні продукти, а також буде збалансованим. Як відомо, м’ясо, риба, яйця та молоко є добрими джерелами вітаміну B12. Зробіть аналіз крові, щоб перевірити його рівень. Ваш лікар може також призначити вам добавки, щоб задовольнити вашу щоденну потребу у вітаміні В12.

Поділись


Новини партнерів