Як запаморочення може стати попередженням про інсульт

Інсульт – це небезпечна серцево-судинна подія, внаслідок якої порушується кровопостачання мозку. Міні-інсульт, також відомий як транзиторна ішемічна атака, може бути попередженням про майбутній смертельний інсульт, пише Жіночий світ.

Життєво важливо знати про попереджувальні ознаки транзиторної ішемічної атаки (ТІА), щоб негайно отримати медичну допомогу та зменшити ймовірність смертельного інсульту. Яке відношення до цього має запаморочення?

За даними органів охорони здоров’я, симптоми ТІА з’являються несподівано і нагадують симптоми повномасштабного інсульту. Однією з ознак ТІА є запаморочення, яке раптово з’являється на кілька секунд і зникає.

Запаморочення – це відчуття того, що ви самі або все, що вас оточує, починає крутитись. Воно достатньо сильне, щоб вплинути на нашу рівновагу.

Іншими попереджувальними ознаками ТІА є: сплутаність свідомості, запаморочення, раптова втрата зору, розмитість або розвоєння в очах. Більше того, можуть виникнути труднощі з ковтанням (відомі як дисфагія) або проблеми з рівновагою та координацією. Звісно, всі ці симптоми можуть бути викликані й іншими станами та хворобами.

Тому потрібно пам’ятати початкові симптоми інсульту – втрата контролю над половиною обличчя, втрата здатності підняти обидві руки та погіршення мовлення. При цих симптомах потрібно негайно викликати швидку.

В очікуванні швидкої допомоги наполегливо рекомендується приймати аспірин, щоб запобігти інсульту, що загрожує життю. Якщо симптоми зменшаться до приїзду швидкої, все одно необхідно пройти обстеження.

Медики підтверджують, що ТІА – це попередження про те, що незабаром станеться інсульт.

До факторів ризику інсульту та ТІА належать високий кров’яний тиск, куріння сигарет, хвороби серця, діабет, дисбаланс холестерину, фізична бездіяльність та ожиріння. Найпотужнішим з цих факторів є гіпертонія.

Поділись


Новини партнерів