Як ваші ноги можуть попередити вас про високий артеріальний тиск

Артеріальний тиск – це сила, з якою кров тисне на стінки артерій. Підвищений артеріальний тиск створює додаткове навантаження на судини, серце, мозок, нирки та очі. З часом він може збільшити ризик розвитку небезпечних для життя захворювань, як серцево-судинні хвороби, пише Жіночий світ з посиланням на Express.

Хоча підвищений кров’яний тиск – це доволі серйозний стан, на початкових етапах він майже ніколи не має симптомів. Однак, інколи ви все ж можете помітити тривожні ознаки, наприклад, набрякання щиколоток.

Підвищений тиск примушує серце працювати інтенсивніше, що з часом призводить до потовщення стінок судин і погіршення проходження крові через них. Через це у щиколотках накопичується рідина, що і призводить до їх набрякання.

Набряклі щиколотки також можуть бути побічним ефектом деяких ліків від артеріального тиску, зокрема блокаторів кальцієвих каналів.

Спочатку цей симптом більше приносить дискомфорт, ніж занепокоєння, але якщо його не лікувати протягом тривалого часу, тиск на судини та тканини щиколоток буде зростати і надалі.

З часом це може стати причиною виникнення целюліту, варикозного розширення вен та венозних виразок.

У деяких випадках набряки в гомілковостопних суглобах можуть бути ознакою того, що такі життєво важливі органи, як печінка, нирки або серце, не працюють належним чином, що також може бути наслідком високого артеріального тиску.

Зниження артеріального тиску дуже важливе для зменшення ризику розвитку серцевої недостатності. Для лікування набряків та зниження артеріального тиску часто використовують діуретики. Однак, займатись самолікуванням не варто. Якщо ви страждаєте від набряків і підозрюєте, що це може бути пов’язано з високим тиском, зверніться до лікаря.

Поділись


Новини партнерів