Вчені назвали 5 типів людей, яким категорично не підходить кето дієта

Кета дієта зараз неймовірно популярна у світі. За останні два роки вона привернула до себе багато уваги завдяки перевагам для здоров’я, які вона може запропонувати, пише Жіночий світ з посиланням на ETimes.

Дієта з надзвичайно низьким вмістом вуглеводів і з високим вмістом жиру допомагає не тільки схуднути, але й ефективно контролювати симптоми діабету та високого рівня холестерину. Однак, дотримання такого раціону пов’язане з певними побічними ефектами. Вважається, що тривале перебування на такій дієті може призвести до розвитку каменів у нирках та інших проблем зі здоров’ям.

На думку фахівців, є 5 типів людей, яким кето дієта категорично не підходить:

Вагітні жінки. Під час вагітності майбутній мамі потрібно бути особливо уважною до свого харчування та харчових звичок. Раціон вагітної жінки має бути збалансованим та поживним. Кето дієта не включає достатньо вуглеводів та клітковини. Крім того, через обмеження, яких вимагає кето дієта, жінка не зможе отримати певні мікроелементи, що робить її нездоровим варіантом для харчування під час вагітності.

Вегани. Для вегетаріанців важко дотримуватися кето-дієти, але для веганів це ще складніше та ризикованіше. Ця дієта обмежує споживання вуглеводів та продуктів з високим вмістом клітковини, таких як овочі, цільні зерна та фрукти. Для веганів фрукти та овочі є основними джерелами поживних речовин, оскільки вони повністю уникають молочних продуктів та інших продуктів тваринного походження. Якщо вони обмежать вживання ще й рослинних продуктів, тоді вони будуть позбавлені основних поживних речовин, необхідних організму для нормальної роботи.

Люди, які страждають на розлади травлення. Одним із найпоширеніших побічних ефектів кето-дієти є запор. Через малу кількість вуглеводів та кількість клітковини люди часто страждають від запору, дотримуючись цієї дієти. Якщо ви вже страждаєте від будь-яких проблем, пов’язаних зі шлунком, таких як синдром подразненого кишечника (СПК) або хронічний запор, то ця дієта може погіршити ситуацію.

Люди з хворобами нирок. Кето дієта –  це дієта з високим вмістом жиру, і щоб розщепити і вивести зайвий жир з організму, ниркам доведеться дуже важко працювати. Якщо ви вже страждаєте на проблеми з нирками, дотримання цієї дієти створить додаткове навантаження на них і може навіть погіршити симптоми вашого захворювання.

Люди з розладами харчової поведінки. Люди, які страждають на будь-який розлад харчової поведінки, часто страждають надмірними перепадами настрою, і їм може бути важко дотримуватися цієї дієти. Якщо кето-дієти не дотримуватись належним чином, можливо, ви не зможете побачити жодного позитивного результату, що може вас демотивувати. У такому випадку перед тим, як сідати на будь-яку дієту, краще проконсультуватися з фахівцем.

Поділись


Новини партнерів