Який план харчування може допомогти контролювати рівень цукру в крові взимку

Діабет – це захворювання, при  якому організм не здатен виробляти достатньо інсуліну, гормону, який відповідає за регулювання рівня цукру в крові. Це, в свою чергу, призводить до різкого зростання рівня глюкози, пише Жіночий світ.

Якщо не контролювати симптоми діабету, він може спричинити пошкодження внутрішніх органів, таких як серце та нирки. Також люди, які страждають на цукровий діабет, мають більший ризик інфікуватись COVID-19 і отримати від нього важкі ускладнення.

Взимку діабетикам варто бути особливо уважними до  свого харчування. Ось найкращий зимовий план харчування для тих, хто повинен постійно контролювати рівень цукру в крові:

Сніданок. Сніданок повинен бути багатим на клітковину та білок. Вони забезпечують організм енергією, але не викликають різких стрибків рівня цукру в крові. Ви можете поснідати вареними яйцями, овочами, вівсянкою, фруктами і доповнити сніданок несолодким чаєм чи кавою.

Обід. Діабетикам рекомендується вживати їжу з високим вмістом клітковини, оскільки вона допомагає залишатись ситими протягом тривалого часу, не підвищуючи рівень глюкози в крові надто різко. Найкраще для обіду підходять каші, овочі, листова зелень.

Полуденний перекус. Діабетики повинні вживати їжу невеликими порціями протягом всього дня. Закуски – це дуже важлива частина раціону для них. Якщо ви страждаєте на цукровий діабет, подбайте, щоб  під рукою завжди були свіжі фрукти, сирі овочі чи підсмажені гриби.

Вечеря. Зима – це найкращий час для курячого супу, гарячих напоїв та листової зелені. Щоб зробити їх ситнішими, ви можете доповнити їх шматочком цільнозернового хліба.

При цьому діабетикам варто триматись подалі від цукристих, багатих на вуглеводи  та високооброблених продуктів у будь-який сезон. В той же час, в них під рукою завжди має бути солодка закуска, оскільки прийом ліків від діабету може спричинити гіпоглікемію.

Шматочок темного шоколаду або смажені горіхи можуть  допомогти підвищити рівень цукру в крові у випадку надзвичайної ситуації.

Поділись


Новини партнерів