5 причин вживати більше моркви цієї зими

Морква – це суперкорисний овоч, який не тільки допомагає нам зігрітись, адже входить до численних рецептів гарячих і ситних супів та рагу, а і надзвичайно корисний для здоров’я. Зокрема, морква сприяє зміцненню здоров’я серця, оскільки допомагає знизити рівень “поганого” холестерину в організмі, а все завдяки наявності у ній бета-каротину, пише Жіночий світ.

Нещодавно було проведено два дослідження на мишах та людях, які показали, що швидкість перетворення бета-каротину на вітамін А, і відповідно користь моркви для серцево-судинного здоров’я кожної конкретної людини, залежить від активності в її організмі ферменту під назвою бета-каротин-оксигеназа 1.

Та це далеко не єдина корисна властивість моркви. Ось, які ще переваги ви можете отримати, якщо збільшите споживання цього солодкого яскравого овоча:

Вона сприяє схудненню. Морква – це низькокалорійний продукт, який багатий на клітковину. Пектин, основний різновид клітковини, що міститься у моркві, це розчинна форма клітковини, яка дає довге відчуття ситості, запобігає переїданню та сприяє зниженню ваги. Додаючи моркву до страв, ви зробите їх більш ситними та дозволяє їсти менше.

Вона зміцнює здоров’я очей. Морква містить бета-каротин, провітамін вітаміну А. Це важлива поживна речовина, яка запобігає розвитку курячої сліпоти та віковому зниженню зору. Антиоксиданти, що містяться у моркві, також допомагають відновити пошкоджені клітини і запобігти подальшим пошкодженням.

Вона знижує ризик розвитку раку. Морква – це джерело каротиноїдів, які мають потужні антиоксидантні властивості. Вони допомагають моркві боротись зі шкідливим впливом вільних радикалів, які є поширеною причиною виникнення раку.

Вона зміцнює імунітет. Морква містить різні вітаміни та мінерали, включаючи вітаміни А, К1, В6, біотин, калій, тощо. Вони дуже важливі для росту та розвитку організму, оскільки сприяють здоров’ю кісток та імунної системи. Калій допомагає підтримувати здоровий артеріальний тиск.

Вона допомагає контролювати рівень цукру в крові. Морква має низький глікемічний індекс, тому викликає мінімальне підвищення рівня цукру в крові в порівнянні з багатьма іншими продуктами харчування. Тому вона вважається корисною для людей, що страждають на цукровий діабет.

Поділись


Новини партнерів