Що таке зелена середземноморська дієта?

Дослідження, нещодавно опубліковане в журналі Heart, Green Mediterranean Diet, показало, що варіант середземноморської дієти, який передбачає зменшення споживання червоного м’яса та збільшення частки рослинних продуктів у раціоні, може запропонувати більше переваг для здоров’я, ніж традиційна середземноморська дієта, пише Жіночий світ з посиланням на Times Now.

При такому раціоні зменшення надходження білка з м’яса компенсується збільшенням споживання рослинних продуктів, багатих на білки.

Користь від зеленої середземноморської дієти полягає у наступному:

Покращення обміну речовин. Завдяки збільшенню споживання рослинних продуктів, цільних злаків та горіхів, значно збільшується надходження клітковини до організму. Це дозволяє посилити метаболізм, що важливо для тих, хто намагається контролювати свою вагу.

Зміцнення здоров’я серця. Горіхи – це важлива частина будь-якої варіації середземноморської дієти. Річ у тім, що горіхи забезпечують організм антиоксидантами та здоровими жирами. Це допомагає контролювати рівень холестерину, що сприяє зниженню ризику серцево-судинних захворювань.

Регулювання ваги.  Зелена середземноморська дієта передбачає включення в раціон цільнозернових продуктів, фруктів та овочів у помірних кількостях. Це дозволяє уникнути надмірного споживання калорій, що важливо для контролю ваги. А здорові жири допомагають зменшити ризик ожиріння.

Контроль рівня цукру в крові. Зелена середземноморська дієта складена на основі рослинних продуктів. Цукор, який у них міститься, є цілком натуральним і не шкодить організму так, як доданий цукор. Це дозволяє тримати рівень глюкози у крові під контролем.

Якщо ви хочете перейти на зелену середземноморську дієту, вам варто включити в раціон такі продути:

  • Ягоди. Малина, чорниця, ожина та аґрус є багатими джерелами антиоксидантів, клітковини та поліфенолів. Всі вони мають корисні для здоров’я ефекти.
  • Квасоля. Квасоля – це потужне джерело клітковини, білків, заліза магнію та калію. Вони допомагає контролювати ваги, зміцнює здоров’я серця і має протидіабетичний ефект.
  • Горіхи. Горіхи є багатим джерелом антиоксидантів, клітковини, омега-3 та корисних жирів. Вони можуть виявитися корисними для серця та підтримки здорової ваги. Включіть у раціон арахіс, волоські горіхи, мигдаль, кешью та кедрові горіхи.
  • Соя. Продукти, що містять сою, є потужним джерелом антиоксидантів, заліза, цинку, омега-3 жирів та інших важливих поживних речовин. Вони можуть виявитися надзвичайно корисними для здоров’я серцево-судинної системи.
  • Овочі. Овочі – це найкраще джерело більшості поживних речовин, яких потребує наш організм. Постарайтесь забезпечити максимальне різноманіття овочів на вашій тарілці – картопля, броколі, морква, шпинат, тощо. Що більше барв, то більше користі.
Поділись


Новини партнерів