Чи можна погладшати за один день?

Як гадаєте, чи можна набрати вагу за один день чи звести нанівець багатотижневі зусилля, яких ви доклали для схуднення, якщо дати собі волю та переїсти? Перед святами це питання особливо актуальне, адже уявити святковий стіл без улюблених смаколиків просто неможливо, пише Жіночий світ з посиланням на ETimes.

Перш за все, можемо вас заспокоїти – ви ніяк не можете погладшати за один день переїдання. Якщо ви помічаєте коливання ваги протягом одного дня, це, скоріш за все, результат затримки води в організмі, спричиненої надмірним споживанням солі.

Якщо підрахувати, то для того, аби набрати 500 г жиру, ви повинні з’їсти за один раз більш, ніж 3500 калорій. Це величезна кількість їжі, якої дорослій людині може вистачити на два дні.

Хоча часто можна чути, як люди скаржаться, що за святковий сезон набрали декілька кілограмів, більшість людей не набирає більше кілограма. Дослідження, опубліковане у New England Journal of Medicine, показало, що людина в середньому набирає лише один кілограм за шість тижнів, які розділяють День Подяки та Новий рік. Набрати два кілограми вдалося менш, ніж 10% учасників.

Але все одно потрібно бути обережними. Одне переїдання не призведе до збільшення ваги, але воно може спричинити здуття, порушення травлення та затримку води в організмі. Тому намагайтесь їсти помірно, навіть якщо це ваша улюблена страва.

Якщо ви все ж захопились і переїли, варто вжити таких заходів для полегшення наслідків:

Пийте багато води. Це допомагає вивести токсини з організму і підтримувати його у зволоженому стані. Також це допоможе усунути проблему здуття, поліпшити настрій і знизити апетит.

Вживайте продукти, багаті на клітковину. Це допоможе полегшити здуття та вирішити проблему запору. Лимон, шпинат, та продукти, які містять пробіотики, будуть найкращим вибором. Намагайтесь уникати солодких напоїв після переїдання.

Виконуйте фізичні вправи. Це один з найлегших способів позбутись відчуття провини та спалити трохи калорій. Біг, плавання та аеробіка вам у цьому допоможуть.

Поділись


Новини партнерів