Як ріпакова олія може зміцнити здоров’я серця

Серце є одним із життєво важливих органів нашого тіла. Такі стани, як гіпертонія чи підвищений рівень холестерину можуть перешкоджати його нормальному функціонуванню та спричиняти різні серцеві захворювання, що можуть стати фатальними, пише Жіночий світ з посиланням на Times Now.

Їжа, яку ми їмо, безпосередньо впливає на стан нашого здоров’я, в тому числі і на наше серце. Сьогодні на ринку доступні різноманітні кулінарні олії, які несуть користь серцю, знижуючи рівень холестерину. Однією з них є ріпакова олія.

Дослідження, проведене у 2014 році, показало, що споживання ріпакової олії сприяє зниженню рівня холестерину. Дослідження проводилось у Канаді. Його учасники вживали хліб з високим вмістом ріпакової олії в якості частини раціону з низьким глікемічним індексом. Науковці розглядали вплив ріпакової олії на рівень холестерину в крові у 141 людини, що хворіють на цукровий діабет 2 типу. З’ясувалось, що ріпакова олія допомогла знизити рівень “поганого” холестерину в крові та знизити ризик інфаркту і інсульту на 7%.

Має ріпакова олія і інші корисні властивості. Наприклад, вона допомагає у контролювати симптоми діабету 2 типу, особливо у пацієнтів, що також страждають на гіпертонію.

Оскільки температура горіння у ріпакової олії дуже висока, ризик утворення в ній шкідливих транс жирів надзвичайно низький, навіть нижчий, ніж у оливкової олії.

Крім того, ріпакова олія є джерелом антиоксидантів та вітаміну Е, які несуть величезну користь для ваших очей та шкіри. Також у ній містяться здорові жири, зокрема жирні кислоти омега-3, омега-6 та омега-9, і всі вони корисні для серця.

Поділись


Новини партнерів