Як зрозуміти, що у вас зубний абсцес

Величезна кількість людей страждає на захворювання зубів та ясен, а отже мають підвищений ризик розвитку абсцесу. Вони можуть виникати на різних частинах тіла, включаючи внутрішню частину рота. Зубний абсцес – це накопичення гною, яке може утворитися в роті в результаті бактеріальної інфекції, пише Жіночий світ з посиланням на Express.

Зубні абсцеси можуть виникати в зубі та навколо нього, в кістках, що фіксують зуби, або на яснах. Поява абсцесу в будь-якому місці загрожує виникненням серйозних ускладнень.

Наліт, що накопичується на ваших зубах, містить мільйони бактерій. Якщо не чистити зуби достатньо ретельно, ці бактерії виділятимуть шкідливі кислоти. Цей процес може спричинити карієс, хвороби ясен та абсцес зубів.

Найчастіше зубні абсцеси спричинені поганою гігієною рота, вживанням надлишку цукру, крохмалю, травмою зубів чи ослабленим імунітетом.

При абсцесі більшість людей відчуває сильний біль, але не всі. Інколи абсцес взагалі залишається непоміченим, оскільки не викликає симптомів. Однак, навіть якщо ви не відчуваєте болю, потрібно звернутись до стоматолога. Зубні абсцеси не зникають самі по собі, і вони можуть поширюватися на інші частини тіла, спричиняючи погіршення самопочуття та підвищення температури тіла.

Симптоми абсцесу можуть були як легкими, так і дуже серйозними. До них належать пульсуючий біль, який поступово посилюється; біль, який поширюється на вухо, щелепу або шию з того боку, де розташований уражений зуб; біль, який посилюється у положенні лежачи та заважає спати; почервоніння та набряки на обличчі; підвищена чутливість зубів; червоні та набряклі ясна; поганий запах з рота та неприємний присмак у роті; утруднення ковтання та дихання.

Поділись


Новини партнерів