Вчені знайшли можливу причину важких випадків інфекції COVID-19

Відомо, що новий коронавірус по-різному впливає на людей – в той час, як одні потребують інтенсивної терапії та штучної вентиляції легень, інші переносять хворобу безсимптомно чи майже майже безсимптомно. Нове дослідження дозволяє припустити, що ключовим фактором, який визначає тяжкість перебігу COVID-19 є рівень холестерину в крові пацієнта, пише Жіночий світ з посиланням на Express.

Результати дослідження вказують на те, що люди з метаболічними захворюваннями, включаючи діабет та серцево-судинні захворювання, часто мають підвищений рівень холестерину та схильні до важкого протікання COVID-19.

Науковці виявили, що частинки вірусу здатні прилипати до молекул холестерину, оскільки вони зв’язуються з клітинними рецепторами, відомими як B тип 1. Це дозволяє вірусу зафіксуватись і зв’язати свій білок з клітинним рецептором АСЕ2, і, як наслідок, інфікувати клітину.

Дослідження було опубліковано у журналі Nature Metabolism. У ньому науковці проаналізували рецептор В типу 1 холестерину ЛПВЩ, який полегшує проникнення вірусу SARS-CoV-2 у клітину.

Дослідники виявили, що субодиниця S1 SARS-2-S зв’язується з холестерином і, можливо, з компонентами ЛПВЩ для посилення поглинання вірусів in vitro. Це дозволило зробити висновок, що рецептори В типу 1 сприяють інфікуванню клітин вірусом SARS-CoV-2 і може допомогти пояснити молекулярний зв’язок між COVID-19 та метаболізацією ліпопротеїнів, а також виділити рецептори В типу 1, як терапевтичну мішень для перешкоджання проникненню коронавірусу в клітину.

Дослідження дійшло до висновку, що білок SARS-CoV-2 S1 зв’язується з холестерином, а ЛПВЩ сприяє проникненню SARS-CoV-2 в клітину через білок SARS-2-S1. Потім науковці виявили, що блокування рецептора В типу 1 зменшує ризик зараження.

Потенційно цей рецептор може допомогти в подальшому знайти оптимальне лікування коронавірусної інфекції.

Поділись


Новини партнерів