5 помилок, які можуть зробити вас переносником COVID-19

Всі погодяться, що з часом люди почали легковажно ставитись до заходів профілактики коронавірусної інфекції, що є однією з причин сплеску захворюваності. Потрібно розуміти, що поки вірус залишається реальною загрозою, нехтуючи рекомендаціями органів охорони здоров’я, ви піддаєте небезпеки не лише себе, а і своїх близьких, пише Жіночий світ з посиланням на ETimes.

Хоча суворий карантин знято і життя потроху повертається до норми, кожен з нас повинен подбати про себе, щоб не стати ще однією цифрою у статистиці захворюваності. Будьте уважні та уникайте цих 5 помилок, які можуть зробити вас переносником коронавірусу:

Відсутність самоізоляції після контакту з вірусом. Якщо ви контактували із зараженою людиною, ви повинні протягом 14 днів дотримуватись режиму самоізоляції. Неважливо, маєте ви симптоми, чи ні, вам необхідно ізолюватись від інших, щоб вберегти їх. Багато людей, які хворіють безсимптомно, можуть поширювати хворобу далі.

Носіння маски з клапаном. Можливо, через таку маску вам легше дихати, але вона також легше пропускає вірус. Клапан, який зроблений для полегшення процесу вдиху, не фільтрує повітря, а тому збільшує ризик зараження. Якщо ви інфіковані, то вдягаючи таку маску, ви піддаєте інших небезпеці.

Ігнорування соціальної дистанції. Коли ви поряд зі сторонніми людьми, то повинні дотримуватись рекомендованої дистанції в 1,5-2 м, навіть якщо це ваші друзі, родичі або сусіди. Пам’ятайте, що безсимптомним переносником COVID-19 може виявись кожен, включаючи ваших близьких та вас самих.

Припущення, що головний симптом коронавірусу – це лихоманка. Лихоманка – це, безумовно, один з головних симптомів COVID-19. Однак, далеко не єдиний. Запаморочення, втрата нюху, слабкість, кашель і озноб теж є ознаками цієї інфекції. Ви не можете ігнорувати ці попереджувальні сигнали та орієнтуватись лише на температуру тіла. Багато у кого вона так і не підвищується. Тому відстежуйте усі симптоми.

Носіння маски та ігнорування інших методів профілактики. Маска – це один із способів захистити себе та інших від вірусу. Але якщо ви носитимете маску, забуваючи про інші методи профілактики, це не допоможе вам захиститись. Дезінфекція поверхонь, до яких часто торкаються, регулярне та ретельне миття рук, дотримання етикету кашлю та соціальна дистанція – все це має не менше значення ніж носіння та регулярна заміна масок.

Поділись


Новини партнерів