Науковці виявили спосіб захистити жінок із зайвою вагою від діабету 2 типу

Дослідження показали, що середземноморська дієта може виявитись корисною в довгостроковій перспективі, оскільки допомагає зменшити ризик розвитку діабету 2 типу у жінок із зайвою вагою, пише Жіночий світ з посиланням на News 18.

Дослідження, опубліковане на JAMA Network Open 19 листопада, проводили дослідники з Brigham and Women’s Hospital в Бостоні, штат Массачусетс. Воно показало, що жінки, які дотримуються середземноморської дієти, мають на 30% менший ризик розвитку діабету. В цьому дослідженні взяли участь 25 000 жінок.

Здоров’я жінок обстежували з урахуванням біомаркерів, таких як резистентність до інсуліну, ІМТ, рівень холестерину і запалення, та швидкість метаболізму. Жінки були включені в дослідження між 1992 та 1995 роками, дані збирались до грудня 2017 року.

Метою дослідження було оцінити вплив вітаміну Е та низьких доз аспірину на ризик серцево-судинних та ракових захворювань. Але учасникам також пропонувалось заповнити анкети щодо частоти споживання їжі, раціону, способу життя, історії хвороб, демографічних показників, тощо. На початку дослідження у учасників відбирали зразки крові.

У 2307 учасниць розвинувся діабет 2 типу. Науковці виявили, що середземноморська дієта допомогла підвищити чутливість до інсуліну у жінок з високим ІМТ (понад 25).

Самія Мора з Гарвардської медичної школи прокоментувала ці результати: “Дослідження підкріпило припущення, що покращуючи своє харчування, люди можуть зменшити ризик розвитку діабету 2 типу, особливо жінки із зайвою вагою чи ожирінням”.

Вона також додала, що зміни відбудуться не одразу, але вони можуть забезпечити організму захист на десятиліття.

Раніше було встановлено, що середземноморська дієта знижує довгостроковий ризик розвитку інших захворювань, таких як хвороби серця, рак та інші вікові проблеми зі здоров’ям.

Поділись


Новини партнерів