6 продуктів, які діабетикам варто включити в раціон цієї зими

Чи знаєте ви, що температура повітря впливає на діабетиків сильніше, ніж на інших людей? Річ у тому, що при холодній погоді організм людини виробляє більше інсуліну, ніж звичайно. Різкі коливання рівня інсуліну можуть викликати багато проблем, особливо у людей, які страждають на діабет 1 типу, пише Жіночий світ з посиланням на Health shots.

Відомий дієтолог пані Маніша Чопра зауважує, що оскільки діабет – це метаболічне захворювання, людям, які на нього хворіють, потрібно бути особливо обережними в зимові місяці.

Вона назвала кілька ключових продуктів, які потрібно вживати діабетикам в холодну пору року:

Апельсини та лимони. Цитрусові – це ідеальна їжа для тих, хто хворіє на цукровий діабет. Апельсини та лимони допомагають контролювати рівень цукру в крові. Тому варто з’їдати невелику кількість цитрусових кожного дня. Фахівці радять їсти цілі фрукти, а не чавити з них сік.

Брюссельська капуста. Брюссельська капуста – це чудове джерело клітковини та мікроелементів, які сприяють підтримці стабільного рівня глюкози у крові.

Шпинат. Шпинат – це суперкорисний зелений листовий овоч. Людям, які хворіють на цукровий діабет, він чудово підходить. Шпинат має низький глікемічний індекс та зовсім не містить крохмалю. Це дозволяє діабетикам їсти його у великих кількостях.

Морква. Це ще один продукт з низьким глікемічним індексом. Це означає, що для перетравлювання моркви та засвоєння глюкози з неї потрібен певний час, а отже вона не може викликати різке підвищення рівня цукру у крові.

Горіхи. У горіхах багато клітковини, але практично немає простих вуглеводів.  Регулярне вживання горіхів зменшує запалення та рівень цукру в крові. Завдяки цьому горіхи допомагають контролювати симптоми діабету та знизити ризик виникнення серцево-судинних захворювань. Однак, будьте обережні. Горіхи – це калорійний продукт, тож зловживати ними не варто.

Риба. Риба містить здорові жири, які допомагають регулювати рівень глюкози в крові, зміцнюють здоров’я серця та допомагають запобігти інфарктам та інсультам. Тому дуже важливо включити рибу у свій раціон та вживати її хоча б два рази на тиждень.

Поділись


Новини партнерів