Чим небезпечна анемія під час вагітності

Анемія може не лише призвести до ряду ускладнень під час вагітності, а і спричинити прееклампсію (різке підвищення артеріального тиску на 20 тижні вагітності) та сильну втрату крові під час самих пологів. Приблизно 80% випадків анемії серед вагітних жінок припадає на залізодефіцитну анемію, пише Жіночий світ з посиланням на NDTV Doctor.

Залізодефіцитна анемія – це найпоширеніший різновид харчової анемії. Її можна уникнути, якщо збільшити споживання заліза. Залізодефіцитна анемія виникає, коли через нестачу заліза відбувається падіння рівня гемоглобіну.

Причиною виникнення залізодефіцитної анемії може бути як нестача заліза в раціоні, так і порушення його всмоктування або наявність гельмінтів. Малярія, флюороз, хронічні інфекції та розлади щитовидної залози також можуть сприяти дефіциту заліза.

Анемія під час вагітності може стати причиною серйозних ускладнень, включаючи прееклампсію, передчасні пологи, інфекції, поганий приріст ваги, схильність до кровотеч, повільне загоєння ран, порушення лактації і навіть сепсис.

У важких випадках організм жінки не здатен протистояти зміні гемодинаміки вагітності, і це призводить до серцевої недостатності, що може навіть спричинити смерть пацієнтки. Щоб цього уникнути, медикам доводиться робити переливання крові.

Анемія може також  спричинити низьку вагу дитини при народженні. Також вона збільшує перинатальну смертність і може викликати когнітивну та емоційну дисфункцію у новонародженого.

Дефіцит заліза можна усунути, якщо вчасно його виявити. Перед тим, як завагітніти, жінка повинна пройти повне медичне обстеження і здати необхідні аналізи.

Вагітним жінкам рекомендується дотримуватись раціону, багатого на залізо та білок. Уникайте надлишку кави та чаю, оскільки вони уповільнюють засвоєння заліза. Також майбутній мамі потрібно збільшити споживання вітаміну С.

Поділись


Новини партнерів