Які звичні для нас речі можуть викликати рак

Термін «хімікати» став всеосяжним і майже абстрактним. Хімічним захистом рослин або хімією ми називаємо усі харчові добавки в звичних нам продуктах, складі косметики і т.д. Сумна реальність така, що деякі хімічні речовини в звичних нам предметах або продуктах можуть викликати рак. Не дарма деякі фастфудні франшизи дозволені в США були заборонені у Великобританії, Сінгапурі та Австралії, за вміст канцерогенів в своїй продукції. Звичайно канцерогенних факторів безліч і відгородитися від усіх можна тільки виїхавши жити в ліс. Але ось сім звичних для нас речей, які, як доведено, містять канцерогени.

1. Засоби гігієни та косметика. За даними Коаліції щодо запобігання раку, засоби гігієни, такі як зубна паста, шампуні, кондиціонери, можуть містити канцерогени. Косметика на кшталт тонального крему, фарби для волосся також є канцерогенною. Cancer.gov опублікував дослідження, які доводять зв’язок між постійним використанням фарб для волосся і лейкемією і раком сечового міхура.

2. Засоби від бліх. Коли у наших вихованців заводяться блохи, ми капаємо їм на шерсть антиблошині препарати або надягаємо спеціальний нашийник від бліх. У багатьох з них містяться звичайні пестициди і нейротоксини, які небезпечні для людини.

3. Антибактеріальні засоби. Ми вже написали про засоби гігієни. Антибактеріальні та дезінфікуючі засоби представляють не меншу небезпеку. У антибактеріальному милі міститься триклокарбан, який є канцерогеном і може бути небезпечний.

4. Ізоляція в будинках. Всілякі піни для ізоляції стін містять хімічні речовини, які після тривалого впливу можуть викликати рак. Одним з небезпечних і поширених ізоляційних матеріалів є скловолокно, яке збільшує ризик розвитку раку легенів та інших респіраторних захворювань.

5. Освіжувачі повітря. Освіжувачі повітря, спреї, освіжувачі для автомобіля. Каліфорнійський університет в Берклі провів дослідження в результаті яких виявив високий рівень канцерогенних речовин в найбільш поширених освіжувачах повітря.

6. Алкоголь. Ризики для здоров’я від вживання алкоголю добре відомі. Більш того – 10% ракових захворювань у чоловіків і 6% у жінок пов’язані з високим споживанням алкоголю. Найчастіше це рак молочної залози, печінки і товстої кишки.

Читайте також: Любителі цих продуктів довго не живуть

7. Солярій. Багато з нас замінюють сонце солярієм, думаючи, що сеанси засмаги в солярії не мають такого впливу на шкіру, який чинить сонце. Проте загар в солярії не менш небезпечний і постійні походи в солярій можуть збільшити ризик розвитку меланоми на 75%.

Джерело

Поділись


Новини партнерів