Вчені назвали фрукт, який допомагає подовжити життя

Всі клітинb організму містять містять своєрідні генератори енергії, як називаються мітохондріями. Колі мітохондрії старіють та втрачають ефективність, з них утворюються нові мітохондрії. Це зветься мітофагією. З віком цей процес уповільнюється, що призводить до ослаблення м’язів. Вчені виявили, що гранат містить речовину під назвою уролітин А. Це єдина відома науці сполука, яка сприяє оновленню мітохондрій, пише Жіночий світ з посиланням на Express.

По мірі старіння м’язова та кісткова маса починають знижуватись. Нещодавнє дослідження показало, що уролітин А, сполука, отримана з біомолекул, що містяться в таких фруктах, як гранат, може сповільнитися цей процес за рахунок поліпшення функціонування мітохондрій.

Таким чином, можна зробити висновок, що уролітин А допомагає уповільнити процес старіння.

Дослідження, опубліковане в  Life Extension, вивчало вплив граната на довголіття. Для цього вчені використовували нематод під назвою C. elegans. Свій вибір вони пояснили короткою тривалістю життя цього виду, адже на 8-10 дні життя C. elegans вже вважаються літніми. Це дозволяє вченим отримати результати про вплив тих чи інших речовин на тривалість життя за короткий час.

Науковці відзначили, що тривалість життя нематод, яким давали уролітин А, була більш, ніж на 45% більшою, ніж у нематод з контрольної групи.

Далі команда провела кілька досліджень на гризунах і виявила, що уролітин А покращує м’язову функцію і видаляє пошкоджені мітохондрії, перш ніж вони встигнуть накопичитись і викликати клітинну дисфункцію в усьому тілі.

Гранат має антиоксидантні, противірусні та протипухлинні властивості, а також є потужним джерелом вітамінів, особливо вітаміну А, вітаміну С та вітаміну Е, та фолієвої кислоти. Ці поживні речовини також сприяють здоровому старінню та збільшенню тривалості життя.

Поділись


Новини партнерів