Фахівці знайшли фактор, який призводить до накопичення вісцерального жиру

Вісцеральний жир, відомий також, як жир в зоні живота, може бути надзвичайно шкідливим, особливо коли його багато. Він збільшує ризик розвитку цілого ряду серйозних хвороб. Науковці виділили фактор, який збільшує ризик як збільшення жирових відкладень навколо внутрішніх органів, так і розвитку хронічних захворювань та станів, пов’язаних із ними, пише Жіночий світ з посиланням на Express.

Тривалий стрес може впливати і на психічне, і на фізичне здоров’я людини. Він навіть може стати причиною збільшення ваги та накопичення жиру в зоні живота, що суттєво збільшує ризик серйозних наслідків для здоров’я. Це відбувається під впливом гормонів.

Кортизол  – важливий гормон, що виробляється в надниркових залозах. Він допомагає контролювати рівень цукру в крові та метаболізм. Поряд з іншими гормонами, такими як адреналін, кортизол є частиною реакції вашого організму, яку називають “бийся або тікай”.

У стресовій ситуації вони уповільнюють всі зайві функції організму, щоб ви могли зосередитись на подоланні загрози. Коли кризова ситуація минає, всі вони повертаються до норми. Однак, якщо стрес тривалий, рівні гормонів стресу, артеріального тиску та цукру в крові залишаються високими.

У дослідженні, опублікованому в Springer Link, вивчався зв’язок між стресом та ожирінням. Виявилось, що тривале підвищення рівня кортизолу корелює з ожирінням внутрішніх органів та специфічними психічними розладами.

Стрес може зіграти важливу роль у розвитку та підтриманні ожиріння у осіб, які мають  чутливість до глюкокортикоїдів, або на яких впливає велика кількість цих гормонів. За словами авторів дослідження, їхні результати можуть відіграти важливу роль у розробці більш ефективних індивідуальних стратегій лікування ожиріння.

Для зниження рівня стресу фахівці рекомендують йогу, медитацію та регулярні фізичні вправи.

Поділись


Новини партнерів