Фахівець розповів, які жири найбільш корисні для серця

Як би серйозно ви не ставились до свого харчування та занять спортом, ризик, що у вас розвинуться серцеві хвороби все одно залишається. Тому потрібно простежити, щоб у вашому раціоні були не лише фрукти, овочі та пісний білок, а і корисні жири, пише Жіночий світ з посиланням на Health shots.

Жири, яких так боїться більшість людей, можуть бути корисними для серця і повинні бути присутні у збалансованому раціоні. До здорових жирів належать мононенасичені жири, поліненасичені жири та жирні кислоти омега-3.

Приблизно 20% калорій ми повинні отримувати з жирів. І те, з яких саме жирів вони надходитимуть, дійсно важливо для нашого здоров’я. Коли ви готуєте їжу на олії, високі температури можуть призводити до утворення шкідливих речовин, як перекиси та альдегіди. Тому для смаження не рекомендується використовувати олії з високим вмістом поліненасичених жирів. Найкраще використовувати для цього суміш олій, наприклад оливкової, арахісової, гірчичної та ріпакової.

Оливкова олія вважається однією з найкорисніших для серця, бо вона містить багато мононенасичених жирів. Вони зменшують ризик серцево-судинних захворювань і допомагають контролювати рівень холестерину. Існує також олія з рисових висівок, яка має оптимальний баланс поліненасичених та мононенасичених жирів. Коли ви використовуєте олію для заправки салатів, це вже не на стільки важливо, оскільки олія не нагрівається.

Крім вибору правильної олії, кардіолог доктор Арун Чопра рекомендує дотримуватись корисного для серця раціону. Найкраще, якщо ваша дієта буде максимально наближена до середземноморської. Вона включає багато фруктів, овочів, горіхів, квасолі, круп, зернових, риби та ненасичених жирів, таких як оливкова олія. Також середземноморська дієта передбачає зменшення споживання м’яса та молочних продуктів.

Це ще не все: доктор Чопра наголошує, що споживання рафінованих вуглеводів, трансжирів та солі повинні бути мінімізовані, щоб запобігти негативному впливу на серце.

“Оброблені та фасовані продукти містять багато трансжирів та цукру, тому варто їх уникати. Крім того, зниження ваги лише на 5-10% допомагає запобігти накопиченню холестеринових відкладень. Також важливо щодня приділяти фізичним вправам хоча б 30 хвилин на день, щоб скинути зайву вагу та підтримувати здоров’я і фізичну форму”, – каже лікар.

Поділись


Новини партнерів