5 ознак синдрому подразненого кишечника

Синдром подразненого кишечника – це хронічний стан, який вражає товсту кишку. Переважно цей термін використовують для позначення групи кишкових симптомів, які зазвичай виникають одночасно. Якщо не вжити своєчасних заходів, СПК може призвести до порушення цілісності кишечника, хоча такі наслідки він має дуже рідко, пише Жіночий світ з посиланням на NDTV Doctor.

Такі фактори, як неправильне харчування, стрес та гормональний дисбаланс, можуть спровокувати появу СПК. Багато людей ігнорують симптоми СПК або вважають їх звичайними ознаками порушення травлення.

Ось, на які симптоми варто звернути увагу, якщо ви вважаєте, що у вас може бути СПК:

Запор і діарея. СПК може викликати як запор, так і діарею. При лікуванні СПК часто рекомендують споживати більше клітковини, що також допомагає усунути запор. В інших же випадках, людина може страждати на діарею, а в її калі може міститися слиз. Тоді дуже важливо пити багато води, щоб компенсувати втрату вологи.

Біль і судоми. Це найпоширеніший симптом СПК. Порушення функціонування травного тракту призводить до болю та спазмів. При СПК запор часто супроводжується болем, але після випорожнення кишечника він зникає. Найчастіше біль виникає внизу живота.

Здуття і надмірне газоутворення. Порушення травлення призводять до виділення більшої кількості газів у кишечнику, що тягне за собою здуття. Запобігти цьому можуть допомогти здорові харчові звички. Також ви можете спробувати деякі трав’яні чаї в комбінації з лікуванням від СПК.

Непереносимість їжі. При СПК ваш організм може погано реагувати на деякі продукти. Багато пацієнтів повідомляли, що ті чи інші продукти харчування призводили до посилення їхніх симптомів. Тут вихід лише один – уникати продуктів, які викликають загострення СПК.

Депресія та тривожність. Ви можете здивуватись, але СПК може спровокувати депресію та посилення тривожності. Це пов’язано з тим, що при порушенні роботи кишечника збільшується рівень стресу. Дослідження показали, що у пацієнтів із СПК секреція кортизолу посилюється. Кортизол також називають гормоном стресу.

Поділись


Новини партнерів