Ці популярні ліки можуть бути смертельно небезпечними

З ібупрофеном потрібно бути обережніше.

Університетські фахівці зі Швейцарії виявили небезпечну властивість відомого медикаменту. З’ясувалося, що прийом ібупрофену може негативно впливати на стан артеріального тиску.

Медпрацівники, що представляють Університетський кардіологічний центр Цюріха, встановили, що ібупрофен може підвищувати тиск, причому робить це сильніше, ніж інші знеболюючі препарати. Коментуючи здатність ібупрофену підвищувати тиск, вчені повідомили, що його прийом на 61% збільшує показники гіпертонії в порівнянні з целекоксибом.

«Нестероїдні протизапальні препарати та ібупрофен, зокрема, не так безпечні, як вважалося раніше», – заявили швейцарські дослідники.

Вчені аналізували випадки прийому пацієнтами таких препаратів, як целекоксиб, ібупрофен, напроксен. На відміну від целекоксиба, який іноді навіть знижував тиск, два інших медикаменти, навпаки, стимулювали зростання артеріального тиску. Ібупрофен, за словами лікарів, робив це найсильніше.

«Ібупрофен можна вважати реальним чинником, що підвищує ризик хвороб серця та інсульту», – висловилися вчені.

Вони конкретизували, що прийом ібупрофену для придушення болю особливо небезпечний для людей з артритом. У цій групі медикамент здатний викликати проблеми з серцем і судинами, підвищити ризик виникнення інсульту.

Читайте також: Названо найкращі продукти для печінки

Нагадаємо, що днями на Європейському конгресі кардіологів вчені з Німеччини повідомили про відкриту ними властивість аспірину захищати судини.

Поділись


Новини партнерів