5 малопоширених симптомів COVID-19, на які слід звернути увагу

Зараз щоб викликати навколо себе паніку, достатньо покашляти в громадському місці. Навіть якщо ви всього лише вдихнули трохи пилу. Це пов’язано з тим, що сухий кашель, висока температура та ускладнене дихання є найпоширенішими і найвідомішими симптомами коронавірусної інфекції, пише Жіночий світ з посиланням на Sunday Times.

Ми мало знали про симптоми COVID-19 на початку пандемії, але поступово науковці та медики більше дізнавались про цю хворобу. Так ми отримали список доволі незвичних для респіраторних хвороб симптомів, включаючи синці та висипи на ногах.

Ось ще декілька менш поширених симптомів, на які варто звернути увагу:

Проблеми з травленням. COVID-19 може спричинити цілий ряд симптомів, які можуть нагадувати харчове отруєння – нудоту, блювоту, діарею та втрату апетиту. Переважно ці симптоми тривають не більше доби і з’являються до того, як проявляється кашель або лихоманка.

Кон’юнктивіт. Кон’юнктивіт, або рожеве око, також входить до переліку незвичайних симптомів COVID-19. У важких випадках хвороби пацієнти можуть зіткнутись з почервонінням очей, сльозотечею, виділеннями з очей, подразненнями та підвищенням чутливості.

Втрата слуху. Окрім дихальної системи, COVID-19 вражає також вуха та скроневу кістку, яка знаходиться одразу за вухом. У деяких випадках було встановлено, що COVID-19 може спричинити запалення середнього вуха, а деякі пацієнти навіть втрачають слух.

Втрата відчуття смаку та нюху. Все більше пацієнтів повідомляють про втрату відчуття смаку або нюху. Зазвичай ці симптоми проявляються без закладеності носа, як це буває при застуді.

Складнощі з концентрацією. У важких випадках, особливо серед літніх людей, COVID-19 може ускладнювати концентрацію уваги та викликати певну сплутаність думок. Також пацієнт може відчути головний біль, втрату пильності та запаморочення. Ці симптоми, як правило, проявляються до того, як у пацієнта підвищується температура або з’являються проблеми з диханням.

Поділись


Новини партнерів