Як захистити організм від діабету?

Якщо ви любите вино, то у нас для вас приємні новини: так, регулярне помірне вживання вина може значно захистити від діабету.

Вчені з’ясували, що вживання вина три або чотири рази на тиждень привело до зниження на 27% ризику діабету серед чоловіків і на 32% – у жінок, в порівнянні з тими, хто утримується від алкоголю. У той же час такі алкогольні напої як джин і горілка підвищували ризик захворювання серед жінок, повідомляють професори Данського університету чолі з професором Янне Толструп.

У своєму дослідженні науковці вивчили дані 70 551 чоловіків і жінок, які розповіли про свої звички щодо алкоголю і перебували під наглядом протягом п’яти років. Чоловіки, які пили 14 порцій алкоголю в тиждень, на 43% рідше хворіли на діабет, ніж ті, хто взагалі не п’є. У жінок, які вживали дев’ять напоїв в тиждень, на 58% рідше розвивався діабет, ніж у тих, що не п’ють. Вино дало найбільший ефект. Для чоловіків і жінок сім або більше келихів вина в тиждень знизили ризик розвитку діабету на 25-30% в порівнянні з вживанням менш одного келиха вина. Дослідники вважають, що так відбувається тому, що в ньому містяться хімічні сполуки, що поліпшують баланс цукру в крові.

“Звісно, споживання алкоголю сприяє великому числу інших серйозних захворювань, включаючи деякі види раку, серцеві захворювання і захворювання печінки, тому люди повинні пам’ятати про це, думаючи про те, скільки вони п’ють. Ризик розвитку діабету типу 2 є складним, на нього впливає декілька чинників, таких як генетика, етнічна приналежність, вік і надмірна вага. Хоча ці результати цікаві, ми не рекомендуємо, щоб люди розглядали їх як зелене світло, щоб пити понад рекомендованої норми “, – заявила представник Організації громадського охорони здоров’я Англії Розанна О’Коннор.

Джерело

Поділись


Новини партнерів