Вчені пояснили, чи може вітамін D захистити від COVID-19

В даний час немає ніякого лікування COVID-19, і жодне дослідження не вивчало вплив добавок вітаміну D або дефіциту вітаміну D на ризик зараження.

Проте, численні дослідження показали, що дефіцит вітаміну D може завдати шкоди імунній функції і збільшити ризик розвитку респіраторних захворювань.

Крім того, деякі дослідження показали, що добавки вітаміну D можуть посилювати імунну відповідь і захищати від респіраторних інфекцій в цілому.

В цілому, дослідження показало, що добавки вітаміну D знижують ризик розвитку принаймні одного ГРЗ на 12%. Захисний ефект був найсильнішим у людей з низьким рівнем вітаміну D.

Також було показано, що добавки з вітаміном D знижують смертність у літніх людей, які найбільш схильні до ризику розвитку респіраторних захворювань, таких як COVID-19.

Більш того, відомо, що дефіцит вітаміну D підсилює процес, відомий як «шторм цитокінів».

Цитокіновий шторм відноситься до неконтрольованого виділення прозапальних цитокінів, яке відбувається у відповідь на інфекцію або інші фактори. Фактично, це є основною причиною поліорганної недостатності і гострого респіраторного дистрес-синдрому (ARDS), а також важливим фактором розвитку і тяжкості COVID-19.

Таким чином, дослідники постулюють, що дефіцит вітаміну D може збільшити ризик серйозних ускладнень COVID-19, а також те, що добавка вітаміну D може зменшити ускладнення, пов’язані зі штормами цитокінів і неконтрольованим запаленням у пацієнтів з COVID-19.

Хоча рекомендації щодо того, що складає оптимальний рівень вітаміну D, варіюються, більшість експертів сходяться на думці, що оптимальні значення лежать в межах 30-60 нг/мл (75-150 нмоль/л).

Читайте також: 5 багатих на вітамін D продуктів, які ви повинні додати до свого раціону

Поділись


Новини партнерів