3 способи зберегти здоров’я легенів

Легені – це основний орган нашої дихальної системи. Людині потрібні здорові легені протягом усього життя, тому про них потрібно піклуватись так само, як про серце чи печінку, пише Жіночий світ з посиланням на NDTV Doctor.

Існує величезна кількість захворювань легенів, які можуть вражати людину. Найпоширенішими є хронічна обструктивна хвороба легенів, хронічний бронхіт, пневмонія, астма, туберкульоз та рак легенів.

Спосіб життя та навколишнє середовище можуть негативно впливати на здоров’я легенів. Щоб цього уникнути, варто вжити профілактичних заходів.

Перш за все, киньте палити. Сигаретний дим – це ворог ваших легенів, він підвищує ризик виникнення багатьох легеневих хвороб. При чому небезпечне не тільки активне паління, а і пасивне. Тому якщо ви відмовитесь від цигарок, то збережете не лише власне здоров’я, а і здоров’я ваших близьких.

Також варто приділити увагу дихальним вправам. Вони збільшують ефективність роботи легенів та дозволяють організму отримати більше кисню. Крім того, за допомогою них ви можете знизити рівень стресу та зміцнити психічне здоров’я. Ви можете виконувати дихальні вправи одразу після того, як прокинетесь, це займе всього кілька хвилин.

Впливає на здоров’я легенів і стан повітря. Намагайтесь уникати впливу надміру забрудненого повітря, якщо ви проживаєте в промисловому регіоні, варто вдягати медичну маску, коли ви виходите на вулицю.

Поділись


Новини партнерів