Названий простий спосіб визначити ризик інфаркту на 10 років наперед

Вимірювання скупчень кальцію в артеріях може бути хорошим способом оцінки ризиків інфарктів і інсультів. До такого висновку прийшли вчені з Університету Техасу в США.

Пацієнти, що не мають скупчень кальцію в коронарних артеріях, мають істотно менший  ризик інфарктів та інсультів, незважаючи на наявність таких факторів, як діабет, підвищений артеріальний тиск або високий рівень холестерину. Зокрема, таким пацієнтам на 3% рідше загрожують серцево-судинні захворювання протягом наступних 10 років, незважаючи на наявність інших небезпечних симптомів. А це суттєво менше ризику в 7,5%, при якому, на думку експертів Американського коледжу кардіології та Американської асоціації кардіологів, необхідно починати прийом статинів.

“Кількість серцево-судинних захворювань зростає, коли відкладення кальцію стають більш інтенсивними, – розповідають автори дослідження. – Отримані нами результати дозволяють припустити, що особи, у яких немає відкладень кальцію в коронарних артеріях і судинах, можуть не приймати статини, незважаючи на наявність інших факторів ризику хвороб серця”.
І все-таки за певних обставин прийом статинів може бути хорошою терапією, як підкреслюють автори дослідження. Однак включити комп’ютерну томографію в загальний огляд для оцінки відкладень кальцію в артеріях, так як лікарі і пацієнти зможуть в цьому випадку обговорити інші варіанти терапії. Комп’ютерну томографію досить легко провести, вона доступна за вартістю в більшості великих міст і надає величезний обсяг інформації з приводу ризику серцево-судинних захворювань для кожного пацієнта в наступні 10 років. Відкладення кальцію акумулюються в артеріях серця, що призводить до їх кальцифікації. Свої висновки вчені з США зробили на основі КТ-знімків грудей і серця 6 184 осіб у віці від 45 до 84 років, у яких в минулому не було інфарктів та інсультів.
Поділись


Новини партнерів