Вчені пояснили, що потрібно зробити вранці, щоб знизити тиск

Гіпертонія – це стан, при якому судини постійно відчувають підвищений тиск. Підступність хвороби полягає в тому, що у більшості людей не проявляється ніяких симптомів, тому це захворювання називають «мовчазним вбивцею».

За словами американських вчених, регулярні фізичні вправи можуть гарантовано знизити високий кров’яний тиск.

– Регулярні фізичні навантаження зміцнюють наше серце. Сильніше серце може качати більше крові з меншими зусиллями. Таким чином тиск в артеріях зменшується, – наголошується в дослідженні.

Фізична активність може знизити систолічний артеріальний тиск (верхній) на 4-9 мм рт. ст., підкреслюють дослідники.

– Це такий же ефект, як у деяких ліків від високого тиску. Деяким людям достатньо робити вправи, щоб знизити потребу в ліках, – говорять учені.

Таким чином, виконання простих вправ протягом всього 30 хвилин щоранку може бути настільки ж ефективним, як і таблетки для зниження тиску, які, до всього іншого, мають різні побічні ефекти.

Якщо є можливість, можна ходити по біговій доріжці з помірною інтенсивністю.

– Також ми виявили, що ефект був більш вираженим у людей, які додатково робили короткі прогулянки в кінці дня, – відзначили медики.

За статистикою, у кожної п’ятої дорослої людини в світі тиск підвищений – цей стан призводить майже до половини випадків смерті від інсульту і хвороб серця.

Поділись


Новини партнерів