Вчені назвали головний фактор захворювань серця і судин

Вчені Університету штату Орегон в ході масштабного дослідження виявили справжній фактор виникнення серцево-судинних захворювань. Відомо, що вони є головною причиною смертності людей у ​​всьому світі.

З’ясувалося, що кількість захворювань і пов’язаних з ними смертей не залежить від рівня багатства країни, а вирішальну роль грає якість повітря. За словами епідеміолога Перрі Хістада, одного з авторів дослідження, основна причина виникнення серцево-судинних захворювань криється в наявності дрібнодисперсних забруднювачів в атмосфері.

Саме тривалий вплив брудного повітря руйнує кровоносну систему, відзначають вчені. За їхніми даними, коли концентрація частинок PM2,5 збільшується до 10 мікрограм на 1 метр в кубі, ризик виникнення серцево-судинних захворювань збільшується на 5%.

Близько 14% всіх проблем з серцем і судинами у людей виникало через підвищення концентрації частинок PM2,5, підкреслюють експерти. Як показала пандемія коронавірусу, а, вірніше, пов’язана з нею вимушена бездіяльність людей і виробництва, навіть невелике зниження забруднення позитивно позначається на здоров’ї населення.

Крім того, серйозний ризик інфарктів та інсультів несе підвищення рівня холестерину, і, як наслідок, атеросклерозу. Це небезпечне захворювання, при якому страждають стінки судин. На них відкладаються холестеринові бляшки, жири у вигляді нальоту. Через це стінки судин ущільнюються і втрачають еластичність, артерії звужуються, а потік крові викликає труднощі. Все це призводить до розвитку серцево-судинних захворювань.

Поділись


Новини партнерів