Медики назвали найнебезпечнішу для здоров’я рибу

Останнім часом тунець вважається дуже популярною і модною їжею. Але медики кажуть, що ця риба при певних умовах може викликати проблеми зі здоров’ям.

Результати останнього дослідження довели, що регулярне споживання тунця може стати причиною виникнення серцевих захворювань. Справа в тому, що в наш час в рибі міститься велика кількість ртуті. У дослідженні Центру по контролю захворювань США сказано, що найбільше метилртуті містить саме тунець. Втім, варто зазначити, що експеримент проводили тільки в США, проте навряд чи в інших країнах ситуація виглядає набагато краще.

Метилртуть, яка надходить в організм в результаті вживання риби , дуже негативно діє на організм. Зокрема, у людини спостерігаються зниження когнітивних здібностей і збільшення ризику серцево-судинних захворювань.

Вчені пояснюють негативний ефект метилртуті тим, що вона нівелює користь омега-3 жирних кислот, які зменшують рівень холестерину і артеріальний тиск, завдяки чому знижують ризик розвитку деяких онкологічних захворювань і хвороб серця.

Під час дослідження експерти провели опитування серед більш ніж 1,2 тис. Респондентів, в ході якого з’ясували, що 92% людей вживали  суші або ролли в середньому 5 разів місяць.

Таким чином, якщо до складу суші та ролів входить тунець, вони теж можуть нести загрозу для людського здоров’я. Разом з тим, якщо в зазначених продуктах використовуються краб, вугор, лосось і бурі водорості, то вони цілком безпечні.

Джерело

Поділись


Новини партнерів