Цей фактор підвищує ризик раку на 10 – 60 відсотків

Ризик розвитку деяких форм раку зростає на 10 – 60 відсотків разом з вашою вагою. Може це мотивує вас на схуднення?

За оцінками дослідників, надмірна вага підвищує в середньому на 62 відсотки ризик раку матки, жовчного міхура на 31 відсоток, нирок – на 25 відсотків, шийки матки – на 10 відсотків, щитовидної залози і лейкемії – на 9.

Такі цифри представили медики Лондонської школи гігієни, щоб кожна людина розуміла, чим вона ризикує при наборі ваги.

«Кількість людей з надмірною вагою або ожирінням, стрімко зростає в усьому світі, – констатували автори дослідження. – Добре відомо, що це, ймовірно, викличе зростання кількості хворих на діабет і серцево-судинні захворювання. Але наші результати показують, що, якщо ці тенденції збережуться, ми також можемо очікувати побачити значно більше випадків раку ».

У дослідженні були використані дані медичних записів більше п’яти мільйонів британців у віці 16 років і старше за сім з половиною років. На початку цього періоду ні у кого з них не було раку.

Вибірка людей, які за час дослідження захворіли на рак, показала: у більшості з них з’явилася надмірна вага або ожиріння.

Вчені впевнені, що разом з індексом маси тіла (ІМТ) зростає і ризик раку. Високий ІМТ підвищує ризик розвитку 10 найпоширеніших видів раку, говорить дослідження, опубліковане в медичному журналі The Lancet.
Джерело

Поділись


Новини партнерів