Названо вітамін, який вбиває рак крові

Американські вчені виявили, що вітамін С допомагає ефективно боротися з раком

Фахівці пояснили, що деякі види раку крові, включаючи гострий і хронічний лейкоз, призводять до мутацій, що впливає на ген TET2, який бере участь розподілі білих кров’яних клітин. В результаті мутації клітини починають ділитися безконтрольно, що в підсумку може призвести до раку.

Для експерименту вчені провели експеримент на мишах, у яких були порушення в гені TET2. Гризунів розділили на дві групи. Тваринам з першої групи вводили велику кількість вітаміну С протягом 24 тижнів. За результатами контрольних досліджень вчені констатували, що гризунів, які отримали вітамін, ТЕТ2 почав відновлюватися, а хвороба відступала. У другої групи, що не одержувала ін’єкції, було в три рази більше білих кров’яних клітин, що є ознакою лейкемії.

“Якщо ми генетично відновлюємо TET2, він блокує нездорову клітину і “вбиває” рак”, — пояснила професор Луїза Чімміно. Однак вчені підкреслюють, що на людей і мишей діє різна кількість вітаміну С. Якщо гризунам було достатньо 100 міліграм, то людині треба було б в 3 тисячі разів більше. Тож, потрібно розробити спеціальну терапію.

Джерело

Поділись


Новини партнерів