7 речей, які допомагають знизити ризик інсульту

Інсульт не варто вважати неминучим, навіть якщо у вас поважний вік і генетична схильність до нього.

Ми пропонуємо ряд заходів, які можна зробити вже сьогодні, щоб знизити ризик інсульту в майбутньому.
Лікарі кажуть: інсульт не варто вважати неминучим, навіть якщо у вас поважний вік і генетична схильність до нього (родичі піддалися його атакам).
1. Регулярний огляд у фахівця

Проблема інсульту стоїть так гостро, що медична спільнота навіть проводить безкоштовні акції, де можна отримати консультації у лікарів-неврологів і навіть зробити УЗД судин шиї.

2. Зниження кров’яного тиску
Артеріальна гіпертонія (високий кров’яний тиск) в кілька разів збільшує ризик розвитку інсульту. У зв’язку з цим всім людям, що входять до групи ризику, слід вимірювати рівень артеріального тиску хоча б раз в тиждень (а влітку, в спеку – двічі в день). Важливо пам’ятати, що навіть при хорошому самопочутті і відсутності симптомів гіпертонії: головний біль, відчуття втоми і порушення сну, підвищення показників тиску в стані спокою вище значення 140/90 мм рт. ст. – привід негайно звернутися до лікаря.

Дуже важливі і такі начебто легкі профілактичні заходи:
• Скорочення кількості солі в раціоні до 1500 мг в день (близько 0,5 чайної ложки).
• Відмова від продуктів з високим вмістом холестерину.
• Додавання в повсякденний раціон фруктів, овочів, цільнозернових і знежирених молочних продуктів, а також однієї порції риби 2-3 рази в тиждень.
• Збільшення фізичної активності: 30 хвилин в день і більше, якщо це можливо (але без фанатизму: активне навантаження, навіть улюблене багатьма плавання, може привести до підвищення тиску. Краще частково замінити на аквааеробіку).

3. Контроль ваги
Неврологи сходяться на думці, що зниження ваги – один з найбільш дієвих заходів у профілактиці інсульту. Цей простий спосіб дозволяє якщо не повністю виключити, то значно знизити ризик розвитку захворювання, оскільки часто призводить до нормалізації артеріального тиску.

Надлишкова маса тіла сприяє розвитку високого артеріального тиску, виникнення діабету і створює підвищене навантаження на серцевий м’яз. Зниження ваги неможливе без корекції раціону. А відмова від жирної і важкої їжі в свою чергу призводить до зниження рівня цукру і холестерину в крові.

Важливо! Світова практика показує, що завдяки одному лише контролю рівня артеріального тиску вдається знизити ризик інсульту на 50%.

4. Фізичне навантаження
Гіподинамія (занадто низький рівень фізичної активності) – теж ворог нашого організму. Профілактика інсульту повинна включати фізичні вправи від 30 хвилин в день і не менше 5 разів на тиждень.

В цьому випадку краще всього підходить аеробне навантаження – повторювані вправи, при яких збільшується надходження кисню в організм. Ці фізичні вправи повинен підібрати лікар з урахуванням віку та наявних хвороб.

Для початку достатньо малого: сходи замість ліфта, зайві 5-10 хвилин пішки на роботу, прогулянка в обідню перерву.

Важливо! Потрібно дотримуватися рекомендованої лікарем дієти не менше 3-4 місяців, щоб отримати результат.

5. Лікування діабету
У пацієнтів з цукровим діабетом істотно зростає ризик виникнення інсульту.
Дослідження говорять: люди, які схильні до інсульту, але не хворіють на цукровий діабет, менш схильні до небезпеки. А хворі з цукровим діабетом переносять інсульт значно важче інших: через атеросклероз багато артерій нездатні переміщати кисень.

6. Зниження споживання алкоголю
Сьогодні ні в кого немає сумнівів: алкоголь значно підвищує ризик розвитку інсульту.

7. Відмова від куріння
У курящих людей інсульт трапляється в 2-3 рази частіше, ніж у некурящих. А у чоловіків, які палять і жінок у віці до 55 років куріння є головним фактором ризику розвитку інсульту.

Основні фактори, які підвищують ризик розвитку інсульту у курців:
• У пошкодженої судинної стінки розвивається атеросклероз (потовщення стінки і зменшення просвіту), а це підвищує ризик утворення тромбу в судинах мозку.
• Куріння впливає на властивості особливих клітин крові – тромбоцитів, в результаті підвищується ризик утворення тромбів у великих артеріях, які несуть кров до мозку і серця.
• Куріння підвищує артеріальний тиск, що є одним з найважливіших факторів ризику розвитку інсульту.

Важливо! Інсульт помолодшав. Будьте уважні до себе – і старий, і малий.

Джерело

Поділись


Новини партнерів