Відсутність снів може бути неймовірно небезпечною для людини

Çäîðîâûé ñîí (healthy sleep) - 2 âàðèàíò - http://www.doctorate.ru/zdorovyj-son-2-variant/

Вчені з’ясували, що люди, яким не сняться сновидіння, можуть серйозно постраждати, пише Жіночий Світ. В чому полягає небезпека, розповіли наукові фахівці з Американської академії нейрології.

У дослідженні взяли участь більше 300 чоловік, що проживають в американському штаті Массачусетс. Середній вік добровольців становив 67 років. Вчені спостерігали за піддослідними на протязі майже 12 років. За цей час у 32 учасників дослідження була діагностована одна з форм недоумства, а у 24 осіб виявили хворобу Альцгеймера. У чому ж причина таких змін?

Виявляється, що скорочення фази швидкого сну, а не інших її періодів, як передбачалося раніше, може бути пов’язане з утворенням недоумства. Навіть зниження на один відсоток тривалості цієї фази позитивно корелювало зі збільшенням на 9 відсотків ймовірності утворення деменції.

«Наші результати вказують на фазу швидкого сну як предиктор деменції, – сказав співавтор Метью Пасі. – Надалі ми маємо зрозуміти причини, за якими коротка тривалість фази швидкого сну пов’язана з великим ризиком виникнення деменції ».

Зазначимо, що всього існує п’ять фаз сну. Швидкий сон є останньою з фаз, саме в процесі нього людина може спостерігати різні сни, а очні яблука швидко рухаються. Фаза швидкого сну характеризується підвищеною активністю головного мозку. Таким чином, люди, позбавлені такої фази, а, як наслідок, і снів, схильні до недоумства, вважають вчені.

Поділись


Новини партнерів