Медики відкрили дивовижний механізм відновлення печінки

Міжнародна група вчених оголосила про успішні досліди при розробці нових методів регенерації печінки. Дослідники пропонують лікувати пошкоджений орган методом імплантації пацієнту його ж холангіоцитів.

Дослідження провели фахівці з Центру регенеративної медицини в Единбурзі, Массачусетського технологічного інституту і Сколковского інституту науки і технологій. Їх відкриття допоможе боротися із захворюваннями печінки: наприклад, з цирозом.

Виявилося, що тканини печінки можуть відновлюватися завдяки клітинам жовчних каналів цього органу – холангіоцитів. Вони виходять з жовчних каналів і перетворюються в клітини печінки. Завдяки цьому потенціал регенерації за рахунок холангіоцитів може бути вище, ніж у механізму відновлення за допомогою гепатоцитів.

Печінка – один з небагатьох органів, здатний до регенерації. У разі пошкодження або хронічного захворювання основні його клітини (гепатоцити) здатні регенерувати. Стимуляція цього процесу – гостра проблема для лікарів і дослідників, але деталі цього механізму досі були незрозумілі.

Джерело

Поділись


Новини партнерів