Фахівець розповів, чи можна використовувати алкоголь для дезінфекції рук

Існує думка, що міцний алкоголь, скажімо горілка, може використовуватись в якості дезінфікуючого засобу для рук. Мовляв, пляшка алкоголю досить великого об’єму коштує так само, як і відносно невелика пляшечка дезінфектора. При цьому вони містять один і той же спирт і переплачувати немає сенсу, пише Жіночий світ з посиланням на Cleveland Clinic.

Коли на початку карантину ми зіткнулися з нестачею санітайзерів для рук, а крмпоненти, з яких їх можна було приготувати вдома, розходилися, мов гарячі пиріжки, в цьому дійсно міг бути сенс.

Фахівець з інфекційних захворювань Френк Еспер заявив, що якщо ви не маєте доступу до проточної води та мила, а дезінфектори скрізь розкуплені, ви можете скористатись алкоголем. Хоч якась кількість спирту – це краще, ніж взагалі ніякої. Однак, щоб справді ефективно очистити руки, в розчині повинно бути щонайменше 60% спирту.

Алкоголь з вмістом спирту 70, 80 і навіть 95% існує. Але переважна більшість того алкоголю, який ви можете знайти на прилавках, містить від 20% до 40% спирту. Цього замало, щоб провести якісну дезінфекцію. Тому замінювати санітайзер для рук на алкоголь – не найкраща ідея.

При цьому, фахівці всього світу наполягають, що найкращим варіантом для якісного очищення рук залишається миття під теплою проточною водою з милом. Щоб якісно видалити зі своєї шкіри бактерії та віруси, руки потрібно мити не менше, ніж 20-30 секунд.

Поділись


Новини партнерів