Три чашки цього напою в день нормалізують тиск без ліків

Чай є другим за популярністю напоєм в світі, після води. Він багатий на поліфеноли, антиоксиданти, які вважаються корисними при багатьох захворюваннях.

Раніше вчені Гарвардського університету виявили, що цей напій підсилює імунну систему, а тепер дослідники знайшли ще один доказ того що чай допомагає нам залишатися здоровими.

Вчені з Університету Західної Австралії виявили, що вживання трьох чашок чаю в день знижує систолічний та діастолічний тиск крові.

Провідний автор дослідження професор Джонатан Ходжсон сказав: «існує багато свідчень того, що чай корисний для вашого здоров’я, але це важливе відкриття, оскільки воно демонструє зв’язок між чаєм і основним фактором ризику розвитку хвороб серця – підвищеним тиском».

У невеликому дослідженні взяли участь 95 учасників віком від 35 до 75 років. Вони повинні були пити по три чашки чорного чаю або плацебо з тим же смаком і вмістом кофеїну, але не на основі чаю.

Після шести місяців дослідники виявили, що в порівнянні з групою плацебо, у учасників, які пили чорний чай, показники систолічного і діастолічного артеріального тиску стали нижче на 2 – 3 міліметри ртутного стовпа.

Автори вважають, що таке зниження артеріального тиску в усіх напрямках веде до 10-відсоткового зниження ризику розвитку гіпертонії, яка завжди пов’язана з серцевими захворюваннями.
Джерело

Поділись


Новини партнерів