Медики розповіли, від чого болять ноги

Лікарі двох госпіталів штату Орегон почали дослідження поширеного, але рідко діагностованого захворювання мільйонів американців, яке проявляється кульгавістю і болем в м’язах ніг. Вони намагаються проаналізувати ефективність різних методів лікування і розробити керівництво для пацієнтів і лікарів.

Напруженість м’язів ніг, обумовлена ​​неврологічними порушеннями, річ неприємна, але не смертельна. Однак, пацієнти не знаходять собі місця, і найчастіше для того щоб негайно полегшити свої страждання, вони ходять на великі відстані, що, треба зазначити, допомагає.

У двох роботах вивчають препарати, що зменшують рівень гормоноподібної речовини допаміну, який бере участь в передачі нервових імпульсів. Один з них, Requip, вже відомий і успішно застосовується при хворобі Паркінсона, інший – sumanirole, новий препарат з аналогічним механізмом дії. Незважаючи на відсутність будь-якого зв’язку між хворобою Паркінсона і синдромом втоми ніг, фахівці припустили можливу ефективність названих препаратів у відношенні обох захворювань.

За статистикою синдром втоми ніг спостерігається у 6-15% дорослого населення. Відзначаються випадки і у дітей. Деякі лікарі вважають, що у невеликого числа дітей з синдромом гіперактивності може відзначатися і цей синдром. Схоже, що це сімейне захворювання, і частіше розвивається у людей з нестачею заліза. В світі вже створено кілька клубів «втомлених ніг».

Ось слова одного з пацієнтів: «коли я розслабляюся і сідаю дивитися телевізор або лягаю спати, мої ноги починають сіпатися в своєму власному ритмі, приблизно кожні 20 секунд, таке враження, ніби вони продовжують кудись йти. Так може тривати всю ніч, що заважає спати моїй дружині. Будучи в кіно або літаку мені доводиться вставати і ходити, тільки так я можу позбутися від цього посмикування». Близько 80% пацієнтів з синдромом втоми ніг скаржаться на вищеописані симптоми.

Фахівці з Sleep Disorders Clinic заявляють, що ці неконтрольовані посмикування плюс болі і втома вимотують пацієнтів і навіть виводять з психічної рівноваги. Позбавившись від цих симптомів, хворі намагаються навіть не згадувати про них і природно не розповідають лікарям про них. Але навіть якщо вони і поскаржилися, мало, хто з лікарів знає про цей синдром. «Це найчастіше захворювання, про яке лікарі дуже рідко чули з вуст своїх пацієнтів», резюмують автори роботи.

 

Поділись


Новини партнерів