7 речей, які роблять вагітні жінки і які можуть позначитися на здоров’ї дитини

Існує безліч помилок, які роблять жінки під час вагітності, на кшталт «майбутнім мамам потрібно їсти за двох» або «потрібно триматися подалі від кави протягом усіх 9 місяців», так що розібратися, чому дійсно варто вірити, дуже важко. Однак більшість таких переконань абсолютно невірні. Тому в даній статті ми хотіли б розповісти, від яких дій краще утримуватися під час вагітності і яку альтернативу їм можна знайти.

Редакція журналу Жіночий Світ бажає майбутнім мамам і їх малюкам міцного здоров’я та сподівається, що ця стаття допоможе всім, хто чекає швидкого поповнення в сімействі.

1. Відпочинок в гарячій ванні або сауні

Дуже висока температура в сауні або лазні – головна проблема під час вагітності. Вас це дійсно здатне розслабити, а ось на дитині це може позначитися не дуже добре: немовля в утробі не може регулювати температуру свого тіла. Деякі дослідники також припускають, що жар в сауні призводить до серйозних ускладнень в розвитку головного і спинного мозку малюка.

Що робити:

 1. Не перегріватися і не лежати в гарячій ванні більше 10 хвилин.
 2. Приймайте прохолодні ванни, температура яких дорівнює температурі вашого тіла.
 3. Проконсультуйтеся з лікарем, і якщо він не заборонить походи в сауну, просто обмежте час, який ви в ній проводите.

2. Надмірне споживання цукру

Дослідження показало, що діти матерів, які зловживали солодким під час вагітності, мали проблеми, пов’язані з навчанням і пам’яттю. Те ж саме стосується замінників цукру.

Що робити:

 1. Їжте більше фруктів замість солодощів.
 2. Обмежте споживання газованої води.

3. Лайка і крики

Лайка провокує тривожність і депресію, і це може нашкодити імунній системі і мозку майбутньої дитини. Крім того, крик може бути несприятливим фактором для самої матері і приводити до головних болів, нудоти і проблем зі сном.

Що робити:

 1. Більше відпочивати.
 2. Висипатися.
 3. Медитувати.
 4. Гуляти і дихати свіжим повітрям.

4. Плач

Плач під час вагітності – це нормально, адже в цей період ви можете стати більш емоційною. Однак укупі з такими показниками, як втрата апетиту, відчуття провини, сонливість і зниження інтересу до будь-якої діяльності, схильність до сліз може бути ознакою депресії.

Що робити:

 1. Якщо симптоми тривають більше 2 тижнів, зверніться до лікаря.
 2. Знайдіть підтримку в особі інших мам або вагітних жінок.

5. Проблеми зі сном

За даними дослідників, 78% жінок повідомляють про порушення режиму сну під час вагітності. Безсоння стає причиною поганого настрою і нудоти. Інше дослідження також показало, що жінки, які спали менше 6 годин на добу, мали більш тривалі пологи.

Що робити:

 1. Дотримуйтеся чіткого графіка сну.
 2. Намагайтеся тренуватися не менше 30 хвилин в день.
 3. Пийте багато рідини протягом дня.
 4. Якщо ви не можете заснути, не примушуйте себе. Спробуйте почитати хорошу книгу або подивитися фільм. Головне, не займайте себе активною діяльністю.
 5. Проконсультуйтеся з лікарем про те, в якому становищі вам найкраще спати.

6. Відмова від активного способу життя і переїдання

Значне збільшення ваги під час вагітності може призвести до ускладнень при пологах, надмірного росту плода і збереженню ваги матері після пологів. Більш того, шанси на те, що ваша дитина буде страждати від ожиріння, збільшуються.

Що робити:

 1. Лікарі рекомендують близько 30 хвилин вправ для здорових вагітних жінок не менше 4 разів на тиждень.
 2. Не нехтуйте прогулянками. Так ви будете тримати себе в формі, а ваш мозок отримає приплив кисню, що особливо важливо для збереження психічного здоров’я.
 3. Тримайте режим харчування під контролем. Зазвичай жінці необхідно споживати 2 000 Ккал в день, і немає необхідності міняти цю кількість в перші 6 місяців вагітності. Але в останньому триместрі необхідно споживати додаткові 200 ккал щодня.

7. Надмірне споживання кофеїну

При вживанні кави завжди слід пам’ятати про те, що кофеїн проникає через плаценту і потрапляє в кров вашої дитини. Дослідження також показали, що надмірне щоденне споживання кофеїну може негативно вплинути на плід. Зокрема, вагітні жінки, які п’ють по 8 або більше чашок кави в день, збільшують шанси мертвонародження.

Що робити:

1. Краще звернути особливу увагу на режим харчування і скоротити споживання кави. 1-2 чашки в день – цілком безпечна кількість.

Будь ласка, враховуйте, що вся інформація, представлена ​​в цій статті, призначена тільки для ознайомлювальних цілей. Не забудьте проконсультуватися з лікарем про те, що ви повинні і не повинні робити під час вагітності.

Поділись


Новини партнерів