Лікарі розповіли, як схуднути, якщо є проблеми зі щитовидкою

Просто менше їсти і більше рухатися? Як би не так! Якщо порушена функція щитовидки і діагностований гіпотиреоз – стан, при якому щитовидна залоза працює менш активно і виробляє менше специфічних гормонів – звичайні і прості засоби схуднення не працюють. Тим часом, щось робити потрібно: при наявних проблемах зі щитовидкою вага легко збільшується і повільніше зникає, концентруючись в найнебезпечніших місцях – наприклад, в області талії. Що ж робити і як все-таки схуднути, якщо ваша щитовидка не в порядку?

Крок перший: Поставити діагноз

Гіпотиреоз – підступна хвороба. Її симптоми дуже неконкретні і загальні: почуття втоми, сонливість, підвищена чутливість до холоду, запори і сухість шкіри і незрозуміле збільшення ваги. Перше, що варто зробити, помітивши ці ознаки – звернутися до ендокринолога. Лікар призначить дослідження щитовидки і аналізи для визначення рівня ТТГ (тиреотропного гормону). Тільки після цього лікар зможе поставити діагноз і призначити лікування, зокрема гормональні препарати. В ідеальному випадку вага почне зменшуватися сама, через деякий час після початку прийому препарату. Однак, на жаль, так відбувається не завжди і тоді потрібні додаткові заходи.

Крок другий: Почати силові тренування

Серед іншого, гормони щитовидної залози впливають також і на роботу наших м’язів. І це означає, що жінки з гіпотиреозом швидше втрачають м’язову тканину і важче нарощують її. Нагадуємо, що м’язова тканина спалює більше калорій, ніж жирова, а у людей з розвиненими м’язами обмін речовин активніший – все це означає, що без силових тренувань ніяк не обійтися. Якщо ж ви займалися в спортзалі раніше, то після постановки діагнозу вам варто зробити тренування більш інтенсивними – так як ваш організм зараз повільніше нарощує м’язову тканину. Ідеально було б влаштовувати дво-три годинні тренування в тиждень, під час яких ви б опрацьовували всі групи м’язів, роблячи не менше трьох підходів по 8-12 повторів для кожної вправи.

Крок третій: не кидати кардіо

Кардіотренування необхідні абсолютно всім нам, але людям з гіпотиреозом їх потрібно більше. Якщо людині зі здоровою щитовидною залозою рекомендовано займатися плаванням, ходьбою, бігом або аеробікою три рази в тиждень по 45 хвилин, то при гіпотиреозі необхідний мінімум – п’ять тренувань на тиждень. До речі, не забувайте, що танці – це теж відмінне кардіонавантаження.

Крок четвертий: Їсти більше білка

Головна стратегія схуднення при гіпотиреозі – нарощувати відсоток м’язової тканини. А з цим, крім силових тренувань, допомагає правильна дієта, багата білком. За рекомендацією Центру по контролю за харчуванням і вагою (США), жінкам, у яких діагностовано гіпотиреоз, в день варто їсти від 1,2 до 1,5 грама білка на кожен кілограм ваги. Крім того, в щоденному раціоні має бути багато овочів, корисних вуглеводів, таких як свіжі фрукти і цільні зерна, і корисних жирів, таких як авокадо і оливкова олія.

Крок п’ятий: Контролювати вагу у лікаря

Якщо ви активно займаєтеся контролем своєї ваги і одночасно приймаєте препарати, що містять синтезовані гормони щитовидної залози, вам обов’язково потрібно регулярно консультувати з лікарем з приводу дозування. Як правило, воно розраховується виходячи з ваги пацієнтки, і якщо ви худнете, вам необхідно коригувати дозування гормонів – в іншому випадку під загрозою може опинитися не тільки ваша фігура, але і здоров’я.

Поділись


Новини партнерів