Окулісти розповіли про фатальні помилки при використанні контактних лінз

Окулісти з американського дослідницького центру в ході масових профілактичних оглядів переконалися в тому, що більшість жителів США, які носять контактні лінзи, порушують правила їх експлуатації. У зв’язку з цим в країні спостерігається негативна тенденція зростання числа офтальмологічних захворювань.

Вчені змушені були випустити масовим накладом методичку, в якій вказані поширені помилки власників контактних лінз і дано поради щодо їх застосування. Не можна ввечері лягати спати, не знявши лінзи, тому як вночі шкідливі бактерії починають активне розмноження в рогівці, позбавленої доступу кисню. Перед купанням в басейнах, а особливо в природних водоймах хвороботворні мікроорганізми «влаштуються» саме на поверхні лінз.

Також не можна економити на своєму здоров’ї, тому необхідно змінювати оптичні пристрої не рідше ніж раз на місяць. Це саме можна сказати і до контейнерів, які після тримісячної експлуатації варто викинути в сміттєве відро. Водопровідна вода замість спеціального розчину, в кращому випадку призведе до кон’юнктивіту. У гіршому – атака бактерій і подальша сліпота. Ну і звичайно не можна нехтувати профілактичним оглядом у окуліста хоча б раз на рік.

Поділись


Новини партнерів