7 ознак того, що з вашим серцем не все в порядку

Вам здається, що серце працює щось «не так»? Можливо, ви помиляєтеся, а, може бути, дійсно з серцем не все в порядку …

Можна сказати, що найважливіший орган – серце. Це «мотор», який підтримує в нас життя.

Дбати про своє серце легше, ніж багато хто думає.

Але захворюваність на хвороби серця зростає. Багато в чому це пов’язано з тим, що люди не хочуть відмовлятися від шкідливих звичок. Сумнівне задоволення від них переважує турботу про здоров’я.

Проблеми з серцем не виникають раптово.

Ми самі готуємо для них грунт, неправильно харчуючись, віддаючи данину іншим шкідливим звичкам.

Коли з’являються симптоми проблем з серцем, потрібно терміново звертатися до лікаря.

Перелічимо основні причини виникнення таких проблем:

Неправильне харчування.
Нестача фізичної активності.
Куріння.
Недолік нормального відпочинку.

1. Біль в грудях

Біль в грудях буває при різних проблемах зі здоров’ям. Про серцевий напад може свідчити сильний біль в грудях в поєднанні з відчуттям важкості і стискання.

При серцевому нападі, або спазмі коронарних судин, серце отримує занадто мало кисню.

2. Аритмія

Серцеві скорочення мають досить стабільний ритм. Коли серце працює нормально, ми зазвичай їх навіть не помічаємо.

Якщо ж ви помітили, що пульс сильно почастішав або, навпаки, став занадто уповільненим або ж відбуваються зміни ритму серцевих скорочень, зверніться до лікаря, тому що така аритмія свідчить про те, що з серцем не все в порядку.

3. Апное

Іноді цей симптом довго залишається непоміченим, але апное може свідчити про те, що серце не працює так, як воно повинно працювати.

Зупинка дихання (саме так перекладається «апное») уві сні на якийсь час може викликати інфаркт, оскільки через неї мозок і серце не отримують достатньої кількості кисню.

На цей симптом обов’язково потрібно звернути увагу, навіть якщо він з’явився відносно недавно. Він може погіршувати якість як вашого сну, так і сну вашого партнера.

4. Набряки ніг і ступень

Ви вживаєте багато солі? Ви багато ходили в останні дні? І в тому, і в іншому випадку ноги і ступні можуть трохи набрякати, але за кілька днів (якщо ці фактори більше не діють) вони повертаються в нормальний стан.

Але якщо ноги і ступні набрякають постійно, це може бути симптомом затримки рідини, викликаної серцевою недостатністю або погіршенням стану артерій.

5. Задишка

Якщо ми постійно відчуваємо, що нам не вистачає повітря, відчуваємо задишку і відчуваємо втому, це ненормально.

У такій ситуації потрібно проаналізувати свої звички і свою активність. Якщо ви змінили свої звички, і ваша фізична активність підвищилася, відчуття нестачі повітря може бути природним.

6. Проблеми зі статевим життям

Одним з перших сигналів захворювання серця можлива поява проблем зі статевим життям, особливо якщо людині від 40 до 50 років.

Якщо у вас є ще якісь захворювання або ваш вік перевищує 50 років, потрібно звернутися за консультацією до лікаря, якому ви довіряєте.

Він допоможе розібратися, чи пов’язані проблеми зі статевим життям з серцевим захворюванням або справа в іншому.

7. Синдром розбитого серця

Цей синдром (його ще називають «кардіоміопатія такоцубо») отримав таку назву тому, що він може викликатися емоційним стресом, наприклад, смертю коханої людини.

При ньому людина відчуває таку ж біль, як при інфаркті, але це тимчасовий розлад здоров’я, яке нерідко буває у дуже здорових людей.

Цей синдром не має таких «провісників», як підвищений холестерин, високий тиск, неправильне харчування або сидячий спосіб життя.

Причиною синдрому розбитого серця вважається підвищення вмісту в крові катехоламінів (переважно адреналіну).

Таке підвищення призводить до високої тривожності і стресу. При цьому організм починає виробляти речовини, що сприяють його поверненню до нормального стану.

Необхідно і певне лікування. На щастя, в 90% випадків цього синдрому функції серця повністю відновлюються.

Як зберігати серце здоровим: загальні рекомендації

Намагайтеся вести здоровий спосіб життя, тобто правильно харчуватися, підтримувати нормальний рівень фізичної активності і контролювати свої емоції.

Якщо ви помічаєте якийсь дивний симптом, не соромтеся звернутися до фахівця. Наше серце зазвичай «сигналізує» нам про те, що у нього «проблеми». Ні в якому разі не можна ігнорувати ці сигнали.

Записуйте симптоми, які ви помічаєте регулярно. Це допоможе медикам швидко поставити діагноз.

Іноді, щоб виявити патологію серця, буває досить одного аналізу крові.
Джерело

Поділись


Новини партнерів