Названо найкорисніший продукт для зміцнення кісток

Сир – продукт відомий з незапам’ятних часів. Виготовляють його шляхом прогрівання натурального молока і зціджування сироватки, яка виділяється.

Користь сиру складається з безлічі показників: амінокислоти, вітаміни групи А, B, E, P, магній, залізо, кальцій, відсутність лактози, а головне – скільки білків в сирі! Здавалося б, суцільні переваги. Однак існують і певні складності.

Важливо пам’ятати, що сир – прекрасне середовище для поширення кишкової палички. Тому не варто купувати продукт з рук, з обережністю ставтеся до фермерських пропозицій. Катерина Бєлова зазначає: “Фермерські продукти далеко не завжди означають якість. Тут користь сиру для жінок і чоловіків визначається рядом показників: важливий і корм для корів, і охайність господаря. Звичайно, конкуренція на ринку служить стимулом для фермерів. Але все ж краще купувати сир тільки у тих виробників, з якими ви знайомі особисто і чиє господарство бачили “.

Якщо подібними знайомствами ви поки обзавестися не встигли, то краще віддавати перевагу фасованому сиру, що зберігається в охолоджуваних вітринах магазинів. Готувати сир можна і самостійно вдома, але тоді потрібно вибирати тільки натуральне молоко. В іншому випадку ніякої користі сир не принесе.

Сирний продукт

На прилавках магазинів сьогодні можна зустріти не тільки сир, а й так званий сирний продукт. На перший погляд відмінності мінімальні, але при детальному вивченні виявляється, що сирний продукт має безліч добавок, далеко не всі з яких благотворно позначаються на здоров’ї. Пам’ятайте, натуральним сиром можна назвати тільки продукт, виготовлений з цільного молока за допомогою натуральних заквасок. Якщо в складі ви знаходите рослинні жири або відновлене молоко, а також емульгатори, стабілізатори, регулятори кислотності, то перед вами – сирний продукт. Катерина Бєлова підкреслює: “Навіть якщо в складі сиру ви бачите дозволені добавки, все ж краще такий продукт не купувати. Додаючи щось до складу, виробник прагне збільшити термін зберігання продукту, а не користь сиру для організму людини”.

Жирність сиру

Вважається, що знежирений сир є дієтичним, а значить найбільш підходящим для раціону людей, що стежать за фігурою і здоров’ям. Однак численні дослідження показують, що користь знежиреного сиру – питання сумнівне. Все тому, що для засвоєння кальцію, яким багатий сир, необхідні жири, білки і вітамін D. Тому найбільш збалансованим експерти визнають саме 9% сир, а знежирений сир користі, на жаль, не приносить.

Якщо ж ви боїтеся, що калорійність сиру з підвищеною часткою жиру буде занадто висока, і це не позначиться благотворно на фігурі, віддайте перевагу 4-5% сиру. Як зазначає Катерина Бєлова, такий продукт універсальний, він підійде для дієтичного раціону і харчування спортсменів, для яких основним є не кількість калорій, а питання “скільки білків в сирі”. Також добре працює прийом чергування сиру по калорійності і жирності. Так, якщо в якийсь день ви з’їли, наприклад, 20% -й фермерський сир, наступного разу краще вибрати менш жирний варіант.

Шкода сиру

Користь сиру для жінок і чоловіків від занадто частого вживання продукту може зійти нанівець. “З точки зору дієтології сир – білковий продукт. Для нормального функціонування організму людини не потрібно занадто багато білка. Тому переходити на сирний раціон не варто. Для дорослої людини краще їсти сир НЕ більше 4 разів на тиждень, для дітей достатньо 2-3 разів” , – говорить Катерина Бєлова.

Також уважно стежте за терміном придатності. Прострочений продукт може стати причиною проблем з нирками або викликати інфекційне захворювання кишечника. Сир, зрозуміло, краще зберігати в холодильнику і не варто купувати про запас, щоб встигнути з’їсти протягом 72 годин. Пам’ятайте, що при порушенні вакуумної упаковки термін зберігання продукту зменшується.

Сир не містить лактозу, тому він підходить навіть людям з алергією на молоко. Але можлива індивідуальна непереносимість продукту. “Сьогодні алергій в чистому вигляді вже не існує. Непереносимість – явище мультифакторне, найчастіше обумовлене пониженням імунітетом, неякісними продуктами харчування, хімічними добавками, – каже Катерина Бєлова. – Тому сир може бути не справжньою причиною алергічної реакції, а грати роль каталізатора. В будь-якому випадку не варто лякатися такого розвитку подій, а потрібно з’ясовувати, через що в організмі стався збій. Цілком можливо, що після усунення справжньої причини ви знову зможете повернути сир в свій раціон “.
Як вибрати сир

Щоб вибрати дійсно корисний сир важливо дотримуватися кількох простих умов. Вибирайте той продукт, який вам більше подобається, але не женіться за знежиреною версією. Уважно читайте склад, перевіряйте термін придатності, оцінюйте зовнішній вигляд продукту. Зайва пара хвилин біля вітрини в магазині вбереже від покупки неякісного продукту і проблем зі здоров’ям. Їжте сир з фруктами, додавайте в салати, замінюйте сирними пастами вершкове масло. Головне, дотримуйтесь міри.

Безумовно, сир – продукт корисний і потрібний організму. Але щоб всі його позитивні якості проявилися повністю, необхідно вдумливо підходити до процесів вибору, зберігання і вживання. Тоді ніщо не завадить вам насолоджуватися улюбленим продуктом з користю.

Джерело

Поділись


Новини партнерів