Правильно підібрана система харчування – один найважливіших способів підтримувати себе у формі в будь-якому віці.
Логічно, що потреби організму змінюються в залежності від нашого віку. Тут таїться головний секрет: щоб відмінно виглядати і довго залишатися молодим, наше харчування повинно покривати потреби тіла. Останні дослідження вчених свідчать про те, що кожні десять років наш обмін речовин сповільнюється на 7-10%.
У житті ми бачимо підтвердження цього факту: кілограми легше скинути, коли нам трохи за двадцять. А якщо ми згадали про цю необхідність в 40, то краще запастися часом і терпінням на місяці вперед.
Повернемося до потреб. Чого ж потребує наш організм на різних етапах життя?
30+
У цьому віці ми на піку активності, однак процеси старіння вже запущені. Тому харчування повинно вирішувати два завдання: покривати потреби в корисних речовинах і захищати від негативного впливу вільних радикалів.
Багато доступних продуктів містять в своєму складі антиоксиданти, здатні продовжити нашу молодість. Це ягоди і фрукти (полуниця, малина, журавлина, чорниця, вишня, чорнослив, родзинки, виноград), овочі і бобові (картопля, червона квасоля, шпинат, капуста, червоний перець). Горіхи теж зберігають в собі масу корисних речовин і «хороших» жирів, які сприяють пружності шкіри.
40+
Як правило, в цьому віці ми починаємо помічати перші симптоми хронічних «болячок». У жінок очевидними стають гормональні зміни і зниження рівня естрогену. Як наслідок – поява набряклості, тому потрібно включити в раціон достатню кількість чистої води. Варто також обмежити споживання продуктів з високим вмістом солі – соління, маринади, соуси.
Перепади настрою залежать від вживання продуктів, що стимулюють вироблення гормону задоволення – серотоніну: гречка, пшоно, вівсянка, ячмінь, банани, фініки, яблука, гарбуз, диня, персики, сухофрукти, сир, морська риба, яйця, авокадо, шоколад.
50+
Жінки схильні до ризику розвитку серцево-судинних захворювань, часті проблеми з кістками і суглобами. Фокус нашої уваги повинен бути спрямований на продукти з високим вмістом кальцію, так як організм вже не здатний накопичувати цей мінерал.
Потреба в білку знижується, тому варто обмежити вживання червоних сортів м’яса до 1-2 разів на тиждень і віддати перевагу продуктам з високим вмістом рослинного білка (бобові і злакові) та овочам. Не варто забувати про продукти, багаті на Омега 3-6-9 – риба і масла, які допоможуть знизити вміст холестерину в крові і мінімізувати ризик появи судинних захворювань.
Як бачите, продовжити свою молодість під силу кожному, якщо робити ставку на потрібні продукти!