Названо сім факторів, пов’язаних з ймовірністю появи раку

Є кілька факторів ризику.

Вчені назвали сім факторів, в тій чи іншій мірі пов’язаних з ймовірністю появи раку. Інформація грунтується на наукових дослідженнях, проведених різними вченими протягом останнього часу. Автори публікації відзначають, що, хоча генетичні фактори в чималому ступені впливають на розвиток захворювання, в список вони включені не були.

З розвитком онкологічних захворювань може бути пов’язано куріння – йдеться, в першу чергу, про рак легенів, однак, як стверджується, сигарети можуть впливати на ймовірність ще кількох його видів. Також фахівці нагадують, що часом куріння може ставати причиною розвитку захворювань серцево-судинної системи. Зловживання алкоголем, також загрожує розвитком декількох видів раку. В тому числі спиртні напої загрожують печінці та підшлунковій залозі.

Ще одним фактором ризику названо ожиріння – передбачається, що надмірна кількість зайвої ваги може негативно позначатися на роботі клітин організму. Крім цього, навіть якщо не брати до уваги саме фактор ваги, вчені виділяють два важливі заходи для зниження ризику захворювання – кількість фізичної активності і здорове харчування.

Ще два фактори, на відміну від більшості попередніх, не мають прямого відношення до здорового способу життя. В якості одного з них виступає надмірна кількість часу, що проводиться під прямими сонячними променями в спекотний день або в солярії. Стверджується, що надмірна кількість ультрафіолетового випромінювання становить небезпеку для шкіри і може руйнувати її ДНК.

Нарешті, сьомим чинником названі інфекції. Зокрема, повідомляється, що небезпечними є деякі види папіломовірусів людини.

Джерело

Поділись


Новини партнерів