Медики назвали дієту, корисну для здоров’я кишечника

Вчені з медичної школи Вашингтонського університету в США встановили, що вживання багатих білками продуктів може допомогти людям, що страждають від діареї, абдомінального болю та інших розладів кишечника.

Шоколад та інші продукти, що містять велику кількість білка, можуть допомогти позбавитися від захворювань кишечника, включаючи діарею.

Дієта, що включає горіхи, яйця, насіння, квасолю, птицю, йогурти, сир і навіть шоколад, може сприяти більш толерантному і менш запальному середовищу кишечника. Ці харчові продукти містять значну кількість триптофану, амінокислоти, використовуваної при накопиченні білків.

Під час тестування, яке проводилося на мишах, був виявлений розвиток імунних клітин, які сприяють поліпшенню мікрофлори кишечника. Білкова дієта стимулює вироблення імунних клітин Lactobacillus reuteri (L reuteri).

В ході дослідження вчені вивчили стан і зміни кишечника мишей, які народилися в стерильних умовах і не мали контакту з бактеріями. Після введення L reuteri в кишечник тварин у них почався процес вироблення імунних клітин. А при подвоєнні дози триптофану (амінокислота) в кормі мишей кількість таких клітин збільшилася приблизно на 50%.

Додавання продуктів багатих білками в перелік страв, які споживаються протягом дня, може поліпшити стан кишечника, в тому числі у літніх людей.

Вчені стверджують, що кишечник людини функціонує аналогічним чином, тому їх відкриття може використовуватися для лікування і профілактики кишкових розладів людини.

Результати дослідження опубліковані в журналі Science.

Джерело

Поділись


Новини партнерів