Нехарчові фактори, які негативно впливають на кишківник і мікробіом

Здоров’я кишківника означає набагато більше того, що людина кладе на свою тарілку. Вважається очевидним, що тип їжі, яку їдять люди, може впливати на травлення і на те, як функціонує кишківник. Що може бути не так очевидно, так це нехарчові фактори, які можуть так само сильно погіршити здоров’я важливого органу.

Повноцінний сон

Дослідження показують, що мікроби в кишківнику теж працюють за циркадним ритмом, часто відомим як цикл «сон-неспання», точно так само, як і люди. Тому вони можуть відчувати себе досить змученими через відсутність сну. Всього одна ніч без сну робить негативний вплив на склад мікробіому.

Тому для мікробіома кишківника якісний нічний відпочинок так само важливий, як і психічне благополуччя. Необхідно за годину до сну закінчити повсякденні та робочі справи, щоб гормони, такі як кортизол, які є важливою частиною цього циклу, природним чином знизилися.

У цей час потрібно вимкнути всі стимулюючі пристрої синього світла, прийняти ванну, почитати, виконати деякі медитативні або дихальні вправи.

Спокійне вживання їжі

Це звучить досить банально, але багато хто не схильні витрачати багато часу на їжу і досить довго прожовувати її. Якщо відбувається недостатньо жувальних дій, людина може відчувати неприємні травні симптоми, такі як сильне здуття живота, болі і надлишок газоутворення, незалежно від вживаних продуктів.

Це часто відбувається через брак часу, проведеного за їжею, тому важливо усувати фактори, які відволікають під час їжі. Вимкнути телефон, ноутбук і постійний потік інформації, щоб кишківник і розум могли зосередитися на завданні і насолоджуватися їжею в обстановці, сприятливій для відпочинку та перетравлення.

Боротьба зі стресом

Зв’язок між кишківником і мозком є двонаправленим, тому якщо людина відчуває стрес, це створює проблеми і для кишківника. Точно так само, коли мікробіом піддається стресу, це також може негативно вплинути на настрій і образ думок.

Управління рівнем стресу є ключем як до кишківника, так і до мозку. Це не повинно бути чимось грандіозним. Насправді це щоденні кроки до відновлення, які в сукупності складаються в щось досить значне. Це можуть бути дихальні вправи, при яких виконується глибоке дихання животом, оскільки це допомагає «заспокоїти» блукаючий нерв, що сполучає кишківник і мозок. Час прийому їжі може бути відповідним моментом для зняття стресу і не вимагає ніяких додаткових зусиль.

Джерело

Поділись


Новини партнерів