Фахівці назвали популярну дієту, яка може бути небезпечною для здоров’я серця

Якщо у вас немає непереносимості глютену, відмова від складних вуглеводів може привести до небезпечної хвороби серця і навіть інфаркту, пише Жіночий Світ.

Одна з причин, через яку безглютенові дієти набирають популярність, це нібито їх здатність знизити ризик захворювань серця, а також поліпшити стан серцево-судинної системи. Однак два масштабних дослідження, опублікованих у минулому році, не тільки не підтвердили це твердження, але і виявили пряму залежність між відмовою від глютену і підвищеним ризиком ішемічної хвороби серця.

В рамках дослідження, що проводилося під керівництвом Ендрю Т. Чена, доктора медичних наук з Массачусетської лікарні загального профілю і Гарвардської медичної школи, і Пітера Х.Р. Гріна, доктора медичних наук з Центру целіакії при Колумбійському університеті в Нью-Йорку, було досліджено стан здоров’я і харчові звички 110 тисяч осіб. Протягом 24 років (з 1986 по 2010 рік) добровольці кожні чотири роки заповнювали спеціальний опитувальник, в якому враховувалася інформація про харчування, спосіб життя, а також стан здоров’я випробовуваних. У підсумку результати були підведені в 2012 році. Автори дослідження розділили учасників на п’ять груп, виходячи з кількості передбачуваного споживання глютену, і проаналізували стан їхнього здоров’я.

В результаті не було знайдено ніяких даних, які підтвердили б прямий зв’язок між обмеженням глютену і зниженням ймовірності ішемічної хвороби серця.

«Обмеження глютену не може бути корисним для здоров’я серця і не повинно розглядатися як альтернатива збалансованому харчуванню з високим вмістом цільного зерна», – говорить Чан, один з авторів дослідження.

Більш того, відмова від глютену без прямих медичних показань може підвищити ризик захворювань серця і в першу чергу – ішемічної хвороби. Цільні злаки містять важливі живильні речовини, необхідні для збалансованого харчування: клітковину, залізо, цинк, фолат, ніацин, тіамін, рибофлавін, кальцій, вітамін B12 і фосфор. Більш того, рафіновані продукти, оброблені для отримання страв без глютену (наприклад, випічка, енергетичні батончики і т. д. картопляним або рисовим крохмалем), також часто містять більше калорій, ніж глютенові аналоги. Через це калорійність раціону може підвищуватися непомітно для споживача, накопичується зайва вага, що в свою чергу негативно впливає на здоров’я серця і судин.

ДЖЕРЕЛОДомашний очаг
Поділись


Новини партнерів