Цей популярний напій визнали наркотиком

Міжнародна група вчених визнала каву наркотиком. Масштабне дослідження про вплив цього напою на організм публікує Psychology Today.

Ефект кави з часом слабшає, а тривале його вживання викликає безсоння і виснаження. Поліфенолам в напої діє як протизапальний засіб, а кофеїн викликає звикання. Але у депресивних людей кава може поліпшити настрій, підвищити пильність і працездатність за рахунок збільшення рівня дофаміну.

Вчені вважають, що ненатуральна кава в рази небезпечніша, ніж органічна, оскільки містить гербіциди, пестициди і метиленхлорид. Вживання чашки натурального напою вранці може бути корисним для нормалізації циркадного ритму, але негативно впливає на організм, якщо пити його протягом дня. У зв’язку з цим, показали дослідження, напій можна порівняти з наркотиком, який стимулює нервову систему і викликає звикання.

Медики вже сьогодні готові запропонувати пацієнтам терапію, що дозволяє вилікуватися від цієї залежності. Необхідно протягом 1-го тижня замінити 50% кави на напій без кофеїну, і з кожним тижнем збільшувати “дозу”. На 3 і 4 тижні необхідно додати в раціон зелений чай і ним замінити ранковий напій.

Є у кави, і корисні властивості – наприклад, останні дослідження показали, що вона захищає печінку від пошкоджень алкогольними напоями.
Джерело

Поділись


Новини партнерів