У Китаї кілька років проводили дослідження, щоб з’ясувати вплив чаю на стан здоров’я людини – перш за все, на серцево-судинну систему.
В ході проекту China-PAR, який стартував в 1998 році, з’ясувалося, що найменше схильні до ризику серцево-судинних захворювань (ССЗ) і в цілому живуть довше ті, хто регулярно п’є зелений чай, пише European Journal of Preventive Cardiology.
Відзначається, що позитивний вплив цього напою пов’язаний з його біологічно активними компонентами – поліфенолами, які, зокрема, знижують кров’яний тиск і рівень ліпідів і ліпопротеїнів (а саме вони є головними факторами розвитку ССЗ).
Крім того, наголошується, що саме зелений (а не чорний) чай робить такий вплив на здоров’я людини, оскільки при виробництві чорного чаю поліфеноли окислюються і втрачають свої антиоксидантні властивості.
Що ж стосується частоти вживання зеленого чаю, це пояснюється тим, що поліфеноли в організмі людини протягом тривалого часу не зберігаються, і для максимально корисного ефекту його треба пити постійно.