Ваш шлунок бурчить, вам доводиться весь час ходити в туалет, ви відчуваєте слабкість: якщо кишечник бунтує, це вкрай неприємно. Німецький лікар пояснює, коли травлення включає режим “турбо”, і коли діарея може бути симптомом серйозного захворювання.
Причини діареї можуть бути органічними – віруси і бактерії із забрудненої їжі. Вони утворюють токсичні продукти обміну речовин, які атакують слизову оболонку кишечника. Зазвичай діарея проходить за 1-3 дні і не залишає наслідків. Але є випадки, коли причина діареї криэться в серйозному захворюванні, а значить чим раніше ви звернетеся до лікаря, там краще.
Коли звернутися до лікаря з діареєю
Діарея не є нешкідливою, якщо з’являється температура і загальне відчуття нездужання, а також якщо ви більше не можете пити і їсти, або якщо діарея продовжується більше тижня.
«Тоді вам обов’язково слід звернутися до лікаря, щоб виключити серйозні захворювання, такі як рак товстої кишки, виразковий коліт, хвороба Крона та інші», – радить Вольфганг Круіс, керівник відділення внутрішньої медицини Євангелічної лікарні в Кельні.
Якщо діарея, судоми і метеоризм зберігаються протягом тривалого періоду і чергуються з запором, це вказує на синдром подразненого кишечника. Люди, які страждають від діареї можуть мати запальні захворювання кишечника – хвороба Крона і виразковий коліт. Порушення гормонального балансу через щитовидну залозу також може стояти за діареєю.
Інші попереджаючі ознаки, за якими вам слід звернутися до лікаря, включають: високу температуру, блювоту, сильний біль, проблеми з кровообігом або кров у стільці. Люди похилого віку або особливо маленькі діти повинні при діареї завжди обстежитися у лікаря.